حلول ماه ربیع الاول
1392/08/14 03:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین زاده:

بازسازی بافت فرسوده جایگزین مسکن مهر شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: توجه به بافت فرسوده اتلاف منابع نیست بلکه عملیاتی کردن وظایف و اهداف دولت‌ها در حوزه‌ی خانه‌دار کردن طبقات ضعیف اقتصادی است.
بازسازی بافت فرسوده جایگزین مسکن مهر شود نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: توجه به بافت فرسوده اتلاف منابع نیست بلکه عملیاتی کردن وظایف و اهداف دولت‌ها در حوزه‌ی خانه‌دار کردن طبقات ضعیف اقتصادی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43996.jpg بازسازی,بافت,فرسوده,جایگزین,مسکن,مهر,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عبدالکریم حسین‌زاده گفت: در داخل بافت فرسوده شهرها سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و بافت‌های تاریخی با ارزشی قرار دارد.

نماینده‌ی مردم نقده و اشنویه افزود: بافت کالبدی ارگانیک در این بافت‌ها غیر استاندارد نیست؛ از سوی دیگر در مواقع بحران نمی‌توان به این بافت‌ها دسترسی داشت؛ بنابراین ضرورت هدفگذاری و بارگذاری در بافت فرسوده اهمیت زیادی دارد.
 
وی با اشاره به بیش از 72 هزار هکتار بافت فرسوده در سراسر کشور گفت: بازسازی بافت فرسوده بهترین جایگزین برای پروژه‌هایی نظیر مسکن مهر و شهرک‌های اقماری است. اگر احیای این بافت‌ها در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد،‌ آسیب پذیری این مناطق به شدت متراکم،‌ کاهش یافته و دانه بندی و تجمیع ریزدانه‌ها با سرعت به تری انجام می‌شود.
 
نایب رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه شیب اجتماعی شهرها و روستاها از شیب توپوگرافی تبعیت می‌کند،‌ گفت: پراکنش فرهنگ‌ها در بافت فرسوده با اصلاح و بازسازی کمی و کیفی املاک فرسوده قابل مدیریت است علاوه بر آن مدیریت بحران و نجات زیست شهری از آلودگی‌های محیطی و زیستی نیز امکان پذیر می‌شود.
 
حسین‌زاده احیای بافت فرسوده کلان شهرها را موجب رونق ساخت و ساز و تعدیل قیمت‌ها دانست و اظهار کرد: تبعیض مثبت بین بافت‌های مرکزی و جنوبی و بافت‌های بالای شهرها لازم و بلکه ضروری است چون ضمن خانه‌دار شدن تعداد بیشتری از شهروندان با توان اقتصادی متوسط،‌ قیمت مستقیم و انتشاری مسکن قابل کنترل می‌شود.
 
به گزارش ایسنا؛نماینده مردم نقده و اشنویه افزود: شهرداری‌ها به عنوان موثرترین نهاد باید بافت آسیب پذیر فرسوده شهری را در قالب طرح‌های جامع و تفصیلی، توانمند سازی کنند./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet