هدر اصلی
1392/08/13 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فیاضی تشریح کرد:

آزمون مستقل دانشگاه آزاد تابع نظر شورای پذیرش دانشجو

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به جزئیات جلسه روز گذشته این کمیسیون با سرپرست دانشگاه آزاد گفت: آزمون مستقل دانشگاه آزاد تابع نظر شورای پذیرش دانشجو است.
آزمون مستقل دانشگاه آزاد تابع نظر شورای پذیرش دانشجو سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به جزئیات جلسه روز گذشته این کمیسیون با سرپرست دانشگاه آزاد گفت: آزمون مستقل دانشگاه آزاد تابع نظر شورای پذیرش دانشجو است. https://cdn.icana.ir/d/019/43353.jpg آزمون,مستقل,دانشگاه,آزاد,تابع,نظر,شورای,پذیرش,دانشجو Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عبدالرضا فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  با اشاره به جلسه روز گذشته این کمیسیون با سرپرست دانشگاه آزاد، گفت: آقای میرزاده به اتفاق معاونانش در این جلسه حضور داشتند و مباحثی درباره مسائل مختلف دانشگاه آزاد و مجلس و تعاملات این دو نهاد با یکدیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه انتظارات مجلس از دانشگاه آزاد و بالا رفتن سطح تعاملات مجلس با دانشگاه آزاد مطرح شد و اینکه این تعاملات باید بیش از گذشته باشد که البته آقای میرزاده نیز بر این مسئله تاکید کرد.
 
این نماینده مجلس مطرح شدن مباحثی درباره آزمون مستقل دانشگاه آزاد را نیز از جمله موارد دیگر نشست با سرپرست دانشگاه آزاد اعلام کرد و گفت: مسئولان دانشگاه آزاد اعلام کردند که می‌خواهند کنکور این دانشگاه را به صورت مستقل برگزار کنند که ما با استناد ماده 2 قانونی که در مجلس تصویب کردیم، اختیارات آن را به شورای پذیرش دانشجو واگذار کرده‌ایم.
 
فیاضی یادآور شد: این شورا تشکیل شده از دو وزیر، معاونان، روسای برخی از دانشگاه‌ها، نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و سازمان سنجش که هرگونه تصمیمی درباره برگزاری آزمون مستقل باید در این شورا مطرح و به تایید برسد.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه دانشگاه آزاد نمی‌تواند رسماً  اعلام کند که می‌خواهد آزمون را به شکل مستقل برگزار کند، افزود: این مسئله باید در شورا مورد بحث و بررسی قرار بگیرد و هر نظری که شورا در این زمینه صادر کرد قابل اجراست و اگر خارج از این ماده قانونی انجام شود، کار خلاف قانون صورت گرفته است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: قرار شد این موضوع در این شورا مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به اینکه قانون تصویب شده در مجلس برای سال تحصیلی 93 و 94 است از هرگونه تصمیمی که در این شورا درباره آزمون دانشگاه آزاد گرفته شود، قابل اجرا خواهد بود./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet