هدر اصلی
1392/08/13 14:47:11
سرویس اجتماعی
سودانی در گفتگو با خانه ملت مطرح کرد:

پدیده نوظهور آلودگی در خوزستان/ مراجعه 5 هزار تن به بیمارستانها/ تشکیل ستاد بحران

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل شدت گرفتن آلودگی های هوای خوزستان، قرار است امروز ستاد بحرانی به ریاست استاندارد و با حضور مسوولان سازمان های محیط زیست، هواشناسی و ستاد حوادث غیر مترقبه و دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمانی استان تشکیل جلسه داده تا هر چه سریعتر به وضعیت هوای اهواز و دیگر شهرهای استان رسیدگی شود.
پدیده نوظهور آلودگی در خوزستان/ مراجعه 5 هزار تن به بیمارستانها/ تشکیل ستاد بحران نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل شدت گرفتن آلودگی های هوای خوزستان، قرار است امروز ستاد بحرانی به ریاست استاندارد و با حضور مسوولان سازمان های محیط زیست، هواشناسی و ستاد حوادث غیر مترقبه و دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمانی استان تشکیل جلسه داده تا هر چه سریعتر به وضعیت هوای اهواز و دیگر شهرهای استان رسیدگی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43203.jpg پدیده,نوظهور,آلودگی,در,خوزستان/,مراجعه,5,هزار,تن,به,بیمارستانها/,تشکیل,ستاد,بحران Icana

ناصر سودانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بیش از 90 درصد مراجعه کنندگان به بیمارستان های استان خوزستان به صورت سرپایی درمان شده اند، افزود: حدود یکصد و سی تن از شهروندان اهوازی به دلیل شدید بودن مشکلات تنفسی شان در بیمارستان ها بستری شدند اما تا کنون آماری حاکی از فوت بیماری گزارش نشده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی وقوع حوادث ناشی از این آلودگی را پدیده ای نوظهور در هوای اهواز خواند و تصریح کرد: با آغاز بارش های پاییزه و شدت گرفتن آلودگی های هوا در شهر اهواز و دیگر شهرهای استان، حدود 5 هزار شهروند در دو روز گذشته به مشکلات تنفسی مبتلا و راهی بیمارستان ها شدند که در نوع خود پدیده نوظهوری است.

وی در توضیح منابع تولید آلودگی های دو روز گذشته استان خوزستان، گفت: در وهله نخست این احتمال وجود دارد که مشکلات تنفسی شهروندان اهوازی به واسطه تجمع توده هوای آلوده در محدوده ابراهای باران زا و آغاز بارش های بارانی پاییزی شدت گرفته باشد به طوریکه آلودگی ها با نخستین بارش به محیط زیست اهواز و دیگر شهرها منتقل و سبب بروز مشکلات تنفسی در افراد حساس جامعه شده باشد.

وی ادامه داد: احتمال دیگر وجود ریزگردها در دانه های باران است که با فرود آمدن به روی سطح زمین، به پدیده آلودگی دامن زده و بیماری شهروندانی که مبتلا به آلرژیک هستند را شدت داده است.

این نمانده مردم در مجلس نهم فعالیت های گازی و نفتی منطقه و متصاعد شدن گازهای آلوده از دودکش های کارخانه های خوزستان به ویژه شهر اهواز را از دیگر عوامل بروز پدیده نوظهور آلودگی هوا در دو روز گذشته استان خوزستان خواند و افزود: در سال های اخیر بارها شاهد نشت این گازها به هوای شهرهای استان خوزستان بوده ایم به طوریکه با انتشار کوچک ترین حجمی از آلاینده های صنعتی، شهروندان زیادی راهی بیمارستان ها می شوند.

وی با بیان اینکه سوختن پسماندهای نیشکر در سطح استان به ویژه شهر اهواز از دیگر دلایل شدت گرفتن آلودگی هاست، تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران خوزستان قرار است مسوول مستقیم رسیدگی به وضعیت واحدهای صنعتی شود تا از حجم مشکلات هوای شهر اهواز کاسته شود.

سودانی با بیان اینکه بارش های چند روز اخیر اهواز به احتمال زیاد اسیدی بوده است، افزود: تحقیق و تفحص در خصوص منشا تولید آلودگی های هوای اهواز همچنان ادامه دارد و باید همه احتمالات در نظر گرفته شود چرا که ممکن است توده های هوای سمی و آلوده با وزش باد از سمت کشورهای همسایه به فراز آسمان خوزستان رسیده و سبب ریزش باران اسیدی شده باشد.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی در خصوص کیفیت خدمات بهداشتی که به بیماران تنفسی ارائه شده به خانه ملت گفت: بیمارستان های خوزستان به ویژه شهر اهواز، به منظور رسیدگی هر چه کیفی تر به وضعیت بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی به شکل شبانه روزی عملیات پدافند غیر عامل را در قالب یک مانور واقعی با جمعیتی حدود 5 هزار تن، به اجرا درآورده و به انبوه مراجعه کنندگان در حد توان پاسخ داده اند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet