هدر اصلی
1392/08/13 15:31:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران:

توسعه مناسبات ایران و ارمنستان در تأمین صلح و ثبات منطقه نقش بسزایی دارد

گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران پیش از ظهر امروز (دوشنبه ۱۳/۸/۹۲) با آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
توسعه مناسبات ایران و ارمنستان در تأمین صلح و ثبات منطقه نقش بسزایی دارد گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران پیش از ظهر امروز (دوشنبه 13/8/92) با آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/51110.jpg توسعه,مناسبات,ایران,و,ارمنستان,در,تأمین,صلح,و,ثبات,منطقه,نقش,بسزایی,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه طولانی مناسبات دوستانه دو کشور، بر لزوم گسترش ارتباطات فیمابین تأکید کرد و افزود: توسعه مناسبات دوستانه ایران و ارمنستان علاوه بر تقویت همکاری های دو جانبه، در تأمین صلح و ثبات در منطقه نقش بسزایی خواهد داشت.

وی بر این اساس از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از روند رو به رشد ارتباطات و همکاری های دو کشور در همه زمینه ها بویژه درعرصه پارلمانی خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: توانمندی های دو کشور بسیار فراتر از حجم فعلی مراودات سیاسی و اقتصادی می باشد که باید از آنها بهره گرفت.

آقای لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر استفاده از مذاکرات و گفتگوی سیاسی برای حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه تأکید داشته است.

وی در این ارتباط خواستار تقویت مشورت ها و رایزنی های فیمابین دو کشور شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به عزم و اراده مسئولان ایرانی برای تقویت مناسبات دوستانه فیمابین، نسبت به گسترش ارتباطات و همکاری های دو کشور در زمینه های اقتصادی و تجاری ابراز امیدواری  کرد.

آقای گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری های دو کشور گفت: گسترش مناسبات دوستانه ایران و ارمنستان بویژه در عرصه پارلمانی موجب تقویت همکاری ها در همه زمینه ها می گردد.

وی با اشاره به تلاش گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران به منظور افزایش مراودات سیاسی و اقتصادی دو کشور، از آمادگی مجلس ارمنستان برای گسترش ارتباطات دوستانه با مجلس شورای اسلامی خبر داد.

ساهاکیان در پایان با مثبت ارزیابی کردن مذاکرات خود با مسئولان ایرانی، نسبت به تعمیق و توسعه همکاری های دو کشور ابراز امیدواری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet