خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/08/14 23:58:00
سرویس اقتصادی

اظهارات برنده مناقصه پالاشگاه شیراز درباره ارائه مستندات به شورای رقابت

برنده مناقصه پالایشگاه شیراز در ارسال جوابیه‌ای به خبرگزاری خانه ملت درباره اظهارات رئیس شورای رقابت مطالبی را عنوان کرد.
اظهارات برنده مناقصه پالاشگاه شیراز درباره ارائه مستندات به شورای رقابت برنده مناقصه پالایشگاه شیراز در ارسال جوابیه‌ای به خبرگزاری خانه ملت درباره اظهارات رئیس شورای رقابت مطالبی را عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/50076.jpg اظهارات,برنده,مناقصه,پالاشگاه,شیراز,درباره,ارائه,مستندات,به,شورای,رقابت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت در ارسال جوابیه ای به خرگزاری خانه ملت به اظهارات ریئس شورای رقابت درباره مناقصه خرید MMTپالایشگاه شیراز واکنش نشان داد که به شرح ذیر است:

1- در رابطه با مدارک و مستندات، این شرکت در جوابیه خود به خبرگزاری خانه ملت عنوان نمود، آقای پژویان، در مصاحبه مطبوعاتی روز 22 شهریور 1392 اشاره به دریافت مدارک و مستندات از طرف برنده مناقصه نمود که این موضوع صحت ندارد و این شرکت، همانگونه که در جوابیه خود متذکر شده، تا کنون مدارک و مستنداتی را به دلیل اینکه طرف شکایت شاکی نبوده است، در اختیار شورای رقابت قرار نداده است.

2- آقای پژویان در اظهارات روز گذشته خود عنوان نموده است که این شرکت درخواست مدرک یا سندی را از ایشان کرده است که این نیز صحت ندارد. آقای پژویان در نامه خود به پالایشگاه شیراز، استناد به گزارش بازرسی کل کشور کرده و رونوشت این نامه را به این شرکت ارسال نموده است، بنا به تحقیقات بعمل آمده، سازمان بازرسی کل کشور تا کنون گزارش رسمی در رابطه با این پرونده را به مقامات ذی صلاح ارائه نداده است. لذا این شرکت طی نامه ای رسمی به رئیس محترم شورای رقابت تنها تاریخ و شماره گزارش بازرسی را درخواست نموده است که تا کنون پاسخی از ریاست محترم شورا دریافت نکرده است.

3- ایشان در اظهارات روز گذشته، عنوان نمودند که این شرکت می بایست مستندات خود را ارائه می داد که این نیز جای تأمل دارد. شرکت جام آثار، هرگز نامه ای جهت درخواست مدرک یا مستندات از شورای رقابت دریافت نکرده است و اگر ایشان اظهاراتشان را عطف به درخواست شفاهی روز جلسه شورا می نمایند، لازم به ذکر است که این درخواست حتما متوجه مشتکی (پتروگاز پارسا) و مشتکی عنه (پالایشگاه شیراز) بود به دلیل اینکه مطابق با دعوتنامه شورای رقابت، از شرکت جام آثار دعوت به عمل آمده بود تا فقط حضور داشته باشد.

لذا، از آنجایی که مدارک و مستندات کتبا از این شرکت درخواست نشده بود، نباید رأی علیه این شرکت صادر می شد بدلیل اینکه، اگر مدارک مستندات این شرکت ارائه می شد، شورای رقابت مطلع می گردید که این شرکت فرآیند تهیه ماده MMTمورد تقاضا پالایشگاه شیراز را، با صراحت تمام در پیشنهاد فنی خود توضیح داده بود و در هیچ مرحله ای ادعا نکرد که جنس را از آمریکا تهیه می نماید، به این دلیل که تنها کارخانه های که دارای سند آمریکایی EPAمی باشد، یک کارخانه در آمریکا می باشد و نه تنها این شرکت، بلکه هیچ شرکت ایرانی دیگری نمی تواند ادعا کند که جنس را از آمریکا حمل می نماید. پالایشگاه شیراز به درستی در جریان این فرآیند قرار گرفته بود و می دانست که این شرکت محصول MMTرا از کارخانه ای که تحت لیسانس آن شرکت آمریکایی تولید می نماید، فراهم می کند.

لذا این شرکت اعتراض خود را نسبت به استفاده از الفاظی چون "اظهارات گمراه کننده" به ریاست محترم شورای رقابت ارائه داده است و در همین اعتراضیه تقاضا نموده است که مدرک یا مستندات این شرکت که در آن "اظهارات گمراه کننده" استفاده شده مشخص گردد. ولی تا کنون پاسخی از آن مقام مسئول دریافت نکرده است.

4- در رابطه با مسئله قیمت، آقای پژویان اظهار داشتند که پاکت شرکت شاکی (پتروگاز پارسا) گشوده نشده و بنابراین این شرکت نمی تواند قیمت فروش به پالایشگاه شیراز را با قیمت شرکت شاکی مقایسه نماید که البته این مطلب سوء تعبیر شده است. همانگونه که این شرکت، در جوابیه خود متذکر شده بود، شرکت شاکی (پتروگاز پارسا)، در گذشته محصول MMTرا به 2 پالایشگاه تهران و تبریز از همین منبع چینی، که تحت لیسانس شرکت آمریکایی عمل می نماید، تهیه می نمود و قیمت فروش شرکت مذکور با قیمتی به مراتب بالاتر از قیمت فروش این شرکت که کالای موضوع قرارداد با پالایشگاه  شیرا زا از همان منبع چینی تهیه می نماید، بوده است که این مطلب به تأیید اداره کل بازرسی وزارت نفت نیز رسیده است.

5- در نهایت این شرکت متذکر می شود که ریاست محترم شورا، حتی قبل از صدور رأی مرتبا در مصاحبه هی مطبوعاتی با خبرگزاری ها، سخن از "تخلف پالایشگاه شیراز" می نمود و اینگونه به نظر می رسید که ایشان به پیشواز رأی رفته بودند و از نتیجه رأی گیری پیشاپیش مطلع بودند و در این باب بود که این شرکت از رئیس محترم شورای رقابت انتقاد کرد که قبل از رأی گیری نتیجه گیری کرده بودند و نظرشان را رسانه ای کردند و چنین رویه ای از یک مقام مسئولی چون ریاست شورای رقابت دور از انتظار است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet