عید سعید فطر
1392/08/13 09:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میرکاظمی:

آمریکا می خواهد مسئله سوریه را با مذاکره با ایران حل کند

وزیر سابق نفت می گوید مسئله سوریه برای آمریکا مهم است و می خواهد در این زمان این مسئله را با ایران حل کند.
آمریکا می خواهد مسئله سوریه را با مذاکره با ایران حل کند وزیر سابق نفت می گوید مسئله سوریه برای آمریکا مهم است و می خواهد در این زمان این مسئله را با ایران حل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42766.jpg آمریکا,می,خواهد,مسئله,سوریه,را,با,مذاکره,با,ایران,حل,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدمسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده ایران و موضوع مذاکره با آمریکا گفت: حمایت از مذاکره کننده همواره لازم بوده و فرد مذاکره کننده نماینده کشور است و باید حمایت شود و باید گزارش مذاکره را به مسئولان نظام ارائه کند.

وزیر سابق نفت ادامه داد: نکته ای که مجلس به آن توجه دارد این است که کسانی که می روند و مذاکره می کنند باید به مسئولان نظام اطلاع رسانی کنند و نکته دیگر این است که این موضوع نباید باعث شود که از تحریم ها غافل شویم.
وی تصریح کرد: مذاکره و دیپلماسی فعال و حمایت همه مردم از مذاکره به جای خود باید باشد و از طرفی هم باید سناریوی مقابله با تحریم را به موازات این موارد جلو ببریم.
 
میرکاظمی با بیان این که نگرانی من این است که احساس می کنم آمریکا کار خود را انجام می دهد و سناریوهای خود در موضوع تحریم را جلو می برد، گفت: مسئله سوریه برای آمریکا مهم است و می خواهد در این زمان این مسئله را با ایران حل کند و البته تشدید تحریم ها را هم دنبال می کند و در همین یک ماه گذشته صادرات نفت ایران کاهش داشته است و این نشان می دهد که آمریکا سناریوی خود در موضوع تحریم را دنبال می کند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: نباید به شکلی رفتار کرد که 6 ماه دیگر با تحریم بیشتری رو به رو شویم و درآمد نفتی کشور کمتر شده باشد و راهی برای مقابله با آن را نداشته باشیم و نباید از این موضوع غفلت کرد و در کنار دیپلماسی فعال باید در دولت جلسات مرتب و منظمی را برای مقابله با تحریم های بیشتر برگزار شود.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: مجلس می گوید از الان باید سناریوهای مختلف را داشته باشیم تا اگر در مذاکره جواب نگرفتیم غافل گیر نشویم.
 
به گزارش خبرآنلاین؛وزیر سابق نفت همچنین با اشاره به انتقادهای وارد شده به تیم مذاکره کننده در داخل کشور گفت: انتقادها باید در جلساتی که در مجلس و در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و در دولت برگزار می شود مطرح شود و بعضی مسائل بین المللی را نمی توان اعلام عمومی کرد چون منافع ملی باید در نظر گرفته شود اما این به این معنی نیست که مجلس و سایر نهادها نباید در جریان مذاکرات قرار بگیرند./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet