خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/08/14 09:31:35
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور:حمایت مجلس ازدستگاه دیپلماسی

ملت ایران در 13 آبان امسال تداوم تفکر آرمان‌ها و شعارهای کربلا را فریاد زدند

نایب رییس مجلس گفت: با حمایت از دستگاه دیپلماسی مقتدر و کارآمد کشور، از دولت درخواست داریم با ارائه نقشه راه درست در این سال‌های پایان برنامه پنجم توسعه و فراهم آوردن بستر همکاری منطقی و علمی، مجلس و دولت راه را برای ارائه بودجه سال ۹۳ در راستای کاهش و قطع وابستگی هزینه‌های جاری کشور با منابع حاصل از درآمدهای نفتی و حامل‌های انرژی هموار کنند.
ملت ایران در 13 آبان امسال تداوم تفکر آرمان‌ها و شعارهای کربلا را فریاد زدند نایب رییس مجلس گفت: با حمایت از دستگاه دیپلماسی مقتدر و کارآمد کشور، از دولت درخواست داریم با ارائه نقشه راه درست در این سال‌های پایان برنامه پنجم توسعه و فراهم آوردن بستر همکاری منطقی و علمی، مجلس و دولت راه را برای ارائه بودجه سال 93 در راستای کاهش و قطع وابستگی هزینه‌های جاری کشور با منابع حاصل از درآمدهای نفتی و حامل‌های انرژی هموار کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/45658.jpg ملت,ایران,در,13,آبان,امسال,تداوم,تفکر,آرمان‌ها,و,شعارهای,کربلا,را,فریاد,زدند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن ابوترابی‌فرد در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 14 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: ملت عزیز و بزرگوار با الهام از معلم نستوه صبر و پایداری حضرت زینب کبری (س) این ترکیب توارثی حضرت فاطمه(س) آموزگار تداوم عاشورا برای نسل‌ها و ملت‌ها گردید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: دیروز در 13 آبان سال 92 مردم با گام‌های استوار و شعارهای برآمده از شعور، تداوم تفکر آرمان‌ها و شعارهای کربلا را فریاد نمودند و بار دیگر به یزیدیان جهان هشدار دادند که توپ و تانک و جنگ و تحریم و تهدید نمی‌تواند ملت متکی بر خدای سبحان و اقتدا نموده بر عاشورا را که در پرتو رهنمودهای راهگشا و عزتبخش امام و مقتدا و رهبر عالیقدر خویش گام برمی‌دارد از حرکت در صراط مستقیم برای تحقق آرمان‌های الهی خویش باز دارد.

وی ادامه داد: دیروز مردم بزرگوار ایران با حضور متراکم و هوشمند خویش نشان دادند که راه کلیدی برون‌رفت از تنگناهای اقتصادی در خودباوری و افزایش قدرت درونی نظام جستجو می‌کنند و با ایستادگی در مسیر و راه امام بزرگوار می‌توانند ایران اسلامی را در آینده نه چندان دور به یک قدرت فاخر و برتر اقتصادی منطقه تبدیل نمایند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: تردیدی نیست بخش قابل توجه از مشکلات اقتصادی کشور به ویژه در حوزه‌های معیشتی مردم ریشه در فقدان مدیریت صحیح منابع و رشد غیرمنطقی هزینه‌های جاری کشور، کاهش بهره‌وری و اقتصاد رانتی وابسته به نفت دارد.

ابوترابی‌فرد بیان کرد: مذاکرات هوشمندانه فرزندان انقلاب و دستگاه دیپلماسی مقتدر کشور با 1+5 در صورت تحقق رهنمودهای راهگشای رهبر معظم انقلاب در ساخت و استحکام اقتصاد درون‌زا می‌تواند بر شتاب این حرکت منطقی و علمی بیافزاید.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم ادامه داد: باید با نگاه علمی و کارشناسی به استراتژی و راهبردهای اقتصادی برای ساخت درونی قدرت با هماهنگی و همکاری کامل دولت و مجلس برای تحقق این مهم گام برداشت.

وی تصریح کرد: کدام اقتصاددان و سیاستمدار هوشمندی است که تردید داشته باشد که ریشه اساسی رشد هزینه‌های جاری کشور را تورم و بزرگ شدن غیرمنطقی دستگاه‌های اجرایی و حجم دولت و چالش‌های فراروی تولید کالا و خدمات و بدهی‌های انباشته شده و رو به رشد بخش خصوصی و دولت به بار نیاورده است. رشد نقدینگی و افزایش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی همه و همه ریشه در دولت رانتی و ثروت هنگفت به‌دست آمده از فروش نفت و حامل‌های انرژی و عدم مدیریت صحیح این منابع گرانبها دارد.

نایب‌رئیس مجلس افزود: امروز در ادبیات اقتصادی معاصر این سخن به طور جدی مطرح است که طلای سیاه، این گوهر گرانبها و پرارزش نفت و گاز خالق مصیبت است یا محبت؟

وی گفت: علی‌القاعده باید درآمدهای عظیم ناشی از فروش منابع نفتی و حامل‌های انرژی موجب ایجاد ثروت، بهبود فرآیندهای اقتصادی، رشد نرخ اقتصاد و اشتغال، افزایش درآمد سرانه و ارتقای سطح زندگی و رفاه مردم می‌گردید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عملکرد ضعیف اقتصادی کشورهای دارای منابع غنی موجب گردیده است که فرضیه مصیبت منابع امروز به طور جد مطرح باشد، لذا از این منظر و دریچه مهم و کلیدی تهدیدهای اقتصادی غرب راه را برای خلق یک فرصت طلایی برای تبدیل ریل حرکت اقتصادی کشور فراهم آورده است.

ابوترابی‌فرد یادآور شد: امروز به‌عنوان صدای بلند نمایندگان مجلس عرض می‌کنم رابطه با آمریکا و کاهش چالش‌های اقتصادی فرارو با دنیای غرب به اصلاح فرآیند اقتصاد کشور نمی‌انجامد.

وی افزود: این قطع رابطه هزینه‌های کشور با درآمدهای نفتی است که موجب تحول در اقتصاد کشور و دستیابی به اقتصاد پویا و کارآمد است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس بیان کرد: با حمایت از دستگاه دیپلماسی مقتدر و کارآمد کشور، از دولت درخواست داریم با ارائه نقشه راه درست در این سال‌های پایان برنامه پنجم توسعه و فراهم آوردن بستر همکاری منطقی و علمی، مجلس و دولت راه را برای ارائه بودجه سال 93 در راستای کاهش و قطع وابستگی هزینه‌های جاری کشور با منابع حاصل از درآمدهای نفتی و حامل‌های انرژی هموار نماید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم تصریح کرد: نمایندگان مجلس در خانه ملت آماده‌اند در این راه مهم، مقدس و کلیدی دست دولت را بفشارند و در مسیر پرشتاب کشور برای رسیدن به اقتصاد پویا گام بردارند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet