هدر اصلی
1387/11/19 12:00:00
سرویس سیاسی
سی سال حکومت اسلامی (14)

نماینده سراوان: ایجاد خودباوری در مردم از مهمترین دستاوردهای انقلاب بود

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایجاد خود باوری در مردم از جمله دستاوردهای مهم انقلاب بود که با شعار "ما می‌توانیم" به آن جامه عمل پوشانده شد.

"عبد‌العزیز جمشیدزهی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص دستاوردهای انقلاب با بیان اینکه پس از انقلاب براساس قانون اساسی، مردم سالاری و دمکراسی به وجود آمده گفت: انتخاب نمایندگان مجلس، به وجود آمدن شوراها، انتخاب رئیس جمهور و ارکان حکومتی از جمله خواسته‌های مردم بود که این امر تحقق یافت.

وی افزود: در زمان قبل از انقلاب کشورهای اروپایی و آمریکایی برای کشور‌مان تصمیم می‌گرفتند اما پس از انقلاب به همت دولتمردان اداره امور کشور به دست خود مردم سپرده شد.

نماینده سراوان خاطرنشان کرد: ایجاد خود باوری در مردم از جمله دستاوردهای مهم انقلاب بود و شعار "ما می‌توانیم" به این امر جامه عمل پوشاند.

جمشیدزهی اظهار داشت: با شعار ما می‌توانیم در تمام عرصه‌های علمی راه یافتیم که از جمله آنها می‌توان به گسترش دانشگاه‌ها و آموزش عالی، صنایع و علوم بنیادی، انرژی هسته‌ای اشاره کرد که از دستاوردهای بسیار مهم نظام جمهوری اسلامی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: امروزه ما در کشورهای منطقه به عنوان یک قدرت اسلامی شناخته شده‌ایم و این از برکات جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: باید این واقعیت را بپذیریم که اگر براساس برنامه‌های چشم انداز توسعه حرکت می‌کردیم در حال حاضر جایگاه بسیار بهتری را داشتیم.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب، جنگ تحمیلی باعث به وجود آمدن بحران  در کشورمان شد گفت: این مسئله باعث شد تا بسیاری از برنامه‌ریزی‌های خود را نتوانیم به اجرا در آوریم.

جمشیدزهی اظهار داشت: در این میان دیر به اجرا درآوردن سند چشم انداز توسعه و چالش‌های موجود در بخش اجرا باعث شد تا به جایگاه مناسب‌تر و بهتری نرسیم.

وی در پایان گفت: آنچه را که باید به آن دست می‌یافتیم هنوز محقق نشده است و با سند چشم انداز فاصله بسیاری داریم.

جمشیدزهی تصریح کرد: امکان توسعه‌پذیری در ابعاد سیاسی و اجتماعی وجود دارد و انقلاب ما توان بیشتری را در تمام زمینه‌ها دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet