حلول ماه ربیع الاول
1392/08/14 10:03:12
سرویس صحن
طباطبایی نائینی دراخطار قانون اساسی:

شکایت یک اداره دولتی نسبت به اداره دیگر در دیوان عدالت مغایر قانون‌اساسی است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: محاکم صالحه قضایی باید به اعتراض ادارات دولتی رسیدگی کنند.
شکایت یک اداره دولتی نسبت به اداره دیگر در دیوان عدالت مغایر قانون‌اساسی است عضو هیأت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: محاکم صالحه قضایی باید به اعتراض ادارات دولتی رسیدگی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43265.jpg شکایت,یک,اداره,دولتی,نسبت,به,اداره,دیگر,در,دیوان,عدالت,مغایر,قانون‌اساسی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا طباطبایی نائینی در نشست علنی امروز (سه شنبه 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی گفت: دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به شکایات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورین یا واحدها یا آیین نامه های دولتی است.

نماینده مردم نائین و اصفهان در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن و اصلاحات بعدی آن تصریح کرد: در این اصلاحیه که انجام شده اداره دولتی نمی تواند به دیوان عدالت اداری شکایت کند بلکه دیوان عدالت اداری صرفاً مرجع رسیدی به شکایات مردم نسبت به تصمیمات دولت یا واحدهای دولتی است و خلاف قانون اساسی است.

وی ادامه داد: برای اصلاح طرح مذکور می توانند دستگاه قضایی مرجعیت عام قرار دهند و محاکم صالحه قضایی را به عنوان مرجع رسیدگی به حل اختلاف تعیین کنند نه دیوان عدالت اداری.

در پایان ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس ضمن وارد دانستن اخطار طباطبایی نائینی، اخطار مذکور را به رأی گذاشت که در نهایت با 109 رأی موافق، 13 مخالف و 15 ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در مجلس به تصویب نرسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet