هدر موبایل
1392/08/14 10:04:48
سرویس صحن
به منظور تأمین نظر شورای نگهبان؛

دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به رای هیات حل اختلاف در مورد ثبت معادن شد

دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به رأی جهت حل اختلاف درباره استعلامات ثبت معادن شد.
دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به رای هیات حل اختلاف در مورد ثبت معادن شد دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به رأی جهت حل اختلاف درباره استعلامات ثبت معادن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/40705.jpg دیوان,عدالت,اداری,مرجع,رسیدگی,به,رای,هیات,حل,اختلاف,در,مورد,ثبت,معادن,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روح الله عباسپور در نشست علنی امروز (سه شنبه 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن قرائت گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعاده شده از شورای نگهبان مبنی بر طرح اصلاح موادی از قانون معادن و اصلاحات بعدی آن گفت: طرح الحاق یک تبصره به ماده 24 قانون اصلاح قانون معادن مصوب 3/7/1392 مجلس شورای اسلامی که براساس ماده 201 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برای رفع ابهام شورای نگهبان به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شده بود، در جلسه مورخ 28/7/1392 کمیسیون با حضور نماینده شورای نگهبان و نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط مطرح شد پس از بحث و بررسی با اصلاحاتی به شرح زیر به تصویب رسید.

براساس ماده واحده طرح اصلاح موادی از قانون معادن و اصلاحات بعدی آن قانون معادن مصوب 23/3/1377 و اصلاحات بعدی آن به شرح زیر با الحاق یک تبصره به عنوان تبصره 5 به شرح زیر به ماده 24 قانون اصلاح شد.

براساس تبصره 5 " در صورتی که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به پاسخ های استعلام از دستگاه های اجرایی ذیربط اعتراض داشته باشد، موضوع به هیأت حل اختلاف موضوع ماده (24 مکرر) ارجاع می شود تا حداکثر ظرف 15 روز در مورد آن تعیین تکلیف گردد. جلسات این هیأت حداقل با حضور 5 نفر رسمیت می یابد و رأی آن با اکثریت مطلق عده حاضر قطعی و لازم الاجرا است. ولی این امر مانع اعتراض در دیوان عدالت اداری نیست."

در پایان نمایندگان با طرح اصلاح موادی از قانون معادن و اصلاحات بعدی آن اعاده شده از شورای نگهبان با 139 رأی موافق، 20 مخالف و 9 ممتنع ازمجموع 232 نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet