حلول ماه ربیع الاول
1392/08/14 10:54:02
سرویس صحن
سبحانی فر:

شرکت مخابرات در مناطق محروم سرمایه گذاری نمی کند

رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس ضمن درخواست نسبت به تغییر دستور صحن علنی مجلس گفت: متأسفانه شرکت مخابرات به بخش خصوصی واگذار شده و در مناطق محروم سرمایه گذری نمی کند.
شرکت مخابرات در مناطق محروم سرمایه گذاری نمی کند رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس ضمن درخواست نسبت به تغییر دستور صحن علنی مجلس گفت: متأسفانه شرکت مخابرات به بخش خصوصی واگذار شده و در مناطق محروم سرمایه گذری نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44056.jpg شرکت,مخابرات,در,مناطق,محروم,سرمایه,گذاری,نمی,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رمضانعلی سبحانی فر در نشست علنی امروز (سه شنبه 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در توضیح درخواست تغییر دستور صحن علنی مجلس و بررسی لایحه اجازه تأمین وصول حق امتیاز فعالیت های بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات افزود: در آستانه لایحه بودجه سال 93 این قانون می تواند کمک به اینکه دولت برای ضوابط و مقررات که در این قانون تصویب شود.

وی ادامه داد: در ماده 46 برنامه پنجم تکالیفی را بر عهده وزارت ارتباطات گذاشتیم که منجر به ایجاد و توسعه شبکه مالی اطلاعات و مراکز داده داخلی امن و پایدار تا پایان سال دوم، اتصال کلیه دستگاه های اجرایی و واحدهای تابعه و وابسته تا پایان سال دوم و همچنین امکان دسترسی به اینترنت پر سرعت 60 درصد خانوار و کلیه کسب و کارها می شود.

نماینده مردم سبزوار و جغتای در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لازم است توسعه را بگونه ای داشته باشیم تا در این بخش بتوانیم در منطقه رتبه دوم را کسب نماییم و این وضعیت در حالی است که ما باید در این دو سال باید 17000 کیلومتر فیبر نوری کشیده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: امروزه شبکه IPداخلی وضع موجود 75 است که باید تا پایان برنامه به 2000 برسیم. وضعیت زیرساخت های سرویس و امنیت بایستی در شرایطی که دشمنان ما امروز جنگ های سایبری و شنود و امثال اینها را علیه ما دارند بایستی تقویت شود.

سبحانی فر یادآور شد: با توجه به موقعیت استراتژیک که مسیر ترانزیت فیبر نوری شانکهای چین تا فرانکفورت آلمان است و اکنون قرارداد آن بسته شده و با توجه به کشورهای منطقه می توانیم هاب مخابراتی و پستی منطقه قرار گیریم و باید آن را از دست ندهیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی واگذار شده و در مناطق محروم و روستایی و کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری نمی کنند و در حالی که این مهم در تعهدات دولت است و دولت هم برای این ها و انجام زیرساخت ها پولی نگذاشته است.

وی تأکید کرد: در سال 84 مبلغ 1800 میلیارد تومان درآمد بود 2000 سرمایه گذاری کرده ولی درسال گذشته 3000 میلیارد درآمد و 200 میلیارد تخصیص داده شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet