هدر اصلی
1392/08/14 11:49:26
سرویس صحن
ثروتی در نطق میان‌دستور:

وزرای دولت اعتقادی به اجرای اصل 44 قانون اساسی ندارند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ‌برخی از وزرای دولت اعتقادی به اجرای اصل ۴۴ ندارند و آن را نیز اعلام کردند دولت یازدهم که با شعار خصوصی‌سازی آمده چه شده که لایحه اصلاح بودجه برای کاهش فروش سهام دولت را به مجلس آورده است.
وزرای دولت اعتقادی به اجرای اصل 44 قانون اساسی ندارند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ‌برخی از وزرای دولت اعتقادی به اجرای اصل ۴۴ ندارند و آن را نیز اعلام کردند دولت یازدهم که با شعار خصوصی‌سازی آمده چه شده که لایحه اصلاح بودجه برای کاهش فروش سهام دولت را به مجلس آورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/42830.jpg وزرای,دولت,اعتقادی,به,اجرای,اصل,44,قانون,اساسی,ندارند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، موسی‌الرضا ثروتی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 14 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود گفت: با درود و سلام به شهدا و امام راحل (ره) و آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم، مطالبی را بیان می‌کنم.

نماینده مردم بجنورد، مانه، جاجرم و سلمقان و گرمه در مجلس شورای اسلامی افزود: در روز 13 آبان‌ماه فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مردم ایران و آزادیخواهان جهان طنین‌انداز شد و باید مستکبران بدانند که سرنوشت نمرودها و فرعون‌ها در انتظار آنها خواهد بود.

وی گفت: در مذاکرات هسته‌ای با گروه 1+5 بازگشت به حق و عدالت را تذکر می‌دهم. دکتر روحانی، همانطور که از دولت تدبیر و امید حمایت شده، امیدواریم تکلیف جامعه را در موارد ذیل مشخص فرمایید.

ثروتی ادامه داد: اولا میزان دخالت برادر رئیس جمهور و جایگاه قانونی او چقدر است؟ آیا مملکت قانون ندارد که خزانه پر یا خالی شود؟ بودجه سال 92 سالانه است و دولت موظف به اجرای آن است، فروش و قیمت نفت بیشتر شده و 630 هزار میلیارد درآمد دولت محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: براساس نظر رئیس سازمان مالیاتی درآمدهای مالیاتی محقق خواهد شد و همچنین درخصوص فروش اوراق مشارکت و سهام شرکت‌های دولتی و دارایی‌ها دولت شما اقدامات خود را اخیراً شروع کرده است و لازم به توضیح است که برخی وزرای شما اعتقادی به خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 ندارند. این در حالی است که دولت تدبیر و امید با شعار خصوصی‌سازی آمده و باید مشخص کند که چرا دولت برای کاهش فروش سهام لایحه اصلاحیه به مجلس فرستاده است؛‌ و همچنین مشخص شود که چرا تاکنون اقداماتی برای فروش سهام انجام نشده است؟

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود:  رئیس جمهور، دولت مصوبات قانونی دولت دهم را ملغی کرده است و این در حالی است که دولت دهم خیلی از مشکلات خود را با فروش سهام حل کرده بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به رئیس جمهور افزود: با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب بر اجرای قانون، وزیر نیروی شما در مقابل این جمله که لیست شرکت‌های واگذاری مشمول اصل 44 در بودجه آمده است، پاسخ می‌دهد که اگر دولت سهام بفروشد من استعفا می‌دهم که جای تعجب دارد و همچنین در پاسخ به این سوال که چرا لایحه برای اصلاح بودجه نمی‌آورید، سکوت می‌کند.

نماینده مردم بجنورد، مانه، جاجرم و سلمقان و گرمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  رئیس جمهور، نوبخت در پاسخ به این سوال که چرا اصل 44 و خصوصی‌سازی را متوقف کرده‌اید، می‌گویند که نمی‌خواهیم دولت متضرر شود و این در حالی است که برخی وزرا واگذاری سهام‌های دولتی به نهادهای عمومی غیردولتی را دنبال می‌کنند.

وی گفت: سهام شرکت پتروشیمی ستاره خلیج‌فارس را برای واگذاری در بورس ارسال بفرمایید و در صورت فروش نرفتن، ادعای خالی بودن خزانه را کنید.

ثروتی بیان کرد: رئیس جمهور، برخی وزرا به دلیل سن بالا مربوط به دهه اول انقلاب هستند و باید دولت چابکی لازم برای اجرای اقتصاد مقاومتی و اجرای اصل 48 و قانون برنامه پنجم را داشته باشند و همچنین حل مشکل معیشت و مسکن مردم را براساس قانون در نظر داشته باشید.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: چرا قانون هدفمندی یارانه‌ها را به طور کامل اجرا نمی‌کنید؟ و در برابر پیشنهاد حذف 3 دهک مخالفت کرده و ورود به زندگی خصوصی مردم را به صلاح نمی‌دانید؟ این در حالی است که پرداخت یارانه به ثروتمندان از جیب فقرا است.

وی ادامه داد: با اجرای قانون برنامه پنجم، به بیمه اجتماعی جوانان و تامین معیشت و درمان مردم توجه کنید و نباید در اجرای هدفمندی خشت اول را کج نهاد.

ثروتی گفت: مسئولان درخصوص اظهارات خود درباره قیمت خودرو و ارز تأمل کنند و همچنین به مسئله واردات و خرید گندم نیز توجه کنند.

وی تصریح کرد:‌ دولت یازدهم به توانمندی‌های داخل کشور توجه کند و باید در نظر داشته باشد رونق اقتصادی را نباید تنها در مذاکرات دنبال کرد و همچنین در استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تأمل کند.

ثروتی درباره موضوعات وزیر نیرو و موضوعات فساد 12600 میلیارد تومانی و اینکه خوراک تبلیغاتی برای رادیوهای خارجی فراهم شده توضیح خواست و بیان کرد: چرا دادستان عمومی انقلاب به وظایف خود عمل نمی‌کند و از وزیر اسناد نمی‌خواهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: مسائل پشت پرده عدم واگذاری سهام شرکت مهاب قدس چیست؟ جلسه‌ای بگذارید و پاسخ دهید و همچنین به وزیر نیرو گفته ام فریب افراد را نخورید و در پایان از رئیس مجلس می‌خواهم به تذکرات نمایندگان توجه کند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet