خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/08/14 11:43:10
سرویس اقتصادی
تاجگردون در ارزیابی عملکرد برنامه 100 روزه دولت؛

تنش در اقتصاد متوقف شد/ دولت در کنترل نرخ رشد تورم موفق عمل کرد

نایب رییس کمیسون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت در کنترل نرخ رشد تورم موفق عمل کرد،گفت: دولت در طول اجرای برنامه صد روزه خود توانست تنش در اقتصاد را متوقف کند.
تنش در اقتصاد متوقف شد/ دولت در کنترل نرخ رشد تورم موفق عمل کرد نایب رییس کمیسون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت در کنترل نرخ رشد تورم موفق عمل کرد،گفت: دولت در طول اجرای برنامه صد روزه خود توانست تنش در اقتصاد را متوقف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44584.jpg تنش,در,اقتصاد,متوقف,شد/,دولت,در,کنترل,نرخ,رشد,تورم,موفق,عمل,کرد Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت در طول اجرای برنامه صد روزه خود توانست تنش در اقتصاد را متوقف کند،با اشاره به گذشت بیش از 90 روز از برنامه اقتصادی دولت که برای 100 روز پیش بینی شده بود، افزود: کارنامه دولت قابل قبول است هرچند که بهتر هم می توانست عمل کند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهبود معیشت در برنامه دولت دو وجه داشت، یکی کاهش تورم و دیگری افزایش درآمد، گفت: افزایش درآمد قابل تحقق نبود و نیست از این رو از این منظر نمی شود عملکرد دولت را تحلیل کرد اما در راستای جلوگیری از رشد تورم خوب عمل کرد و به نظر می رسد نرخ رشد تورم متوقف شد.

وی با تاکید بر اینکه رشد تورم کاهش یافت، گفت: کارنامه دولت از این منظر که نرخ رشد تورم کاهش یافت مثبت است اما در راستای آماده کردن فضا برای یک اقتصاد پویا آماده شده موفق نبوده است .

این عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: من به عملکرد دولت در این مدت به خاطر برنامه های جلوگیری ازبحران اقتصادی که بر معیشت مردم موثر بود نمره مثبت می دهم.

تاجگردون این براه که در میان مدت دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم چه سیاستی را باید دنبال کند؟‌گفت: کاهش تورم با پوشش بیشتر مردم و افزایش یارانه اقشار کم درآمد بهترین روش است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس با تقدیر از سیاست‌های دولت در حوزه بین الملل و تاثیری که بر اقتصاد دارد، افزود: دولت  باید به فکر اصلاح طرح هدفمندسازی یارانه ها باشد چون ادامه اجرای آن برای اقتصاد خطرناک است و غیر قابل اجراست ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet