هدر اصلی
1392/08/14 13:45:06
سرویس سیاسی
حیدرپور در گفتگو با خانه ملت:

مواضع استکباری سعود الفیصل تأثیری بر مذاکرات ایران و 1+5 ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سفر جان کری به خاورمیانه از اساس نادرست است، گفت: مواضع استکباری سعود الفیصل، تأثیری بر مذاکرات ایران و۱+۵ ندارد.
مواضع استکباری سعود الفیصل تأثیری بر مذاکرات ایران و 1+5 ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سفر جان کری به خاورمیانه از اساس نادرست است، گفت: مواضع استکباری سعود الفیصل، تأثیری بر مذاکرات ایران و1+5 ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/51265.jpg مواضع,استکباری,سعود,الفیصل,تأثیری,بر,مذاکرات,ایران,و,1+5,ندارد Icana

عوض حیدرپور در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره سفرجان کری به خاورمیانه و گفت وگو با مقامات کشورهای عربی از جمله عربستان، گفت: شرایطی که در حال حاضر برای جمهوری اسلامی ایران در دنیا فراهم شده فتح بابی برای سفر وزیر امورخارجه به خاورمیانه است، البته هدف مهم این سفر همراهی و به تعبیری دلجویی از رژیم آل سعود است.

نماینده مردم شهررضا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه صحبت های وزیر امورخارجه سعودی در دیدار با جان کری مبنی براینکه در مذاکرات ایران با 1+5 باید درخصوص مسائل سوریه و حزب الله صحبت شود، از اساس نادرست بوده و ارتباطی با مذاکرات ایران با غرب ندارد.

وی افزود: به طور حتم سفر جان کری به خاورمیانه، دیدار با سعودالفیصل و محورهای گفت وگو با مقامات عربستانی هیچ تاثیری برنقش موثر ایران درحل بحران های منطقه از جمله تنش در سوریه ندارد.

این نماینده مردم درمجلس نهم با تاکید براینکه  روابط جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس در سطح  مناسبی است، تصریح کرد: اینکه جان کری مشخصا اکثریت سنی کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، مصر و اردن را مخاطب قرار داده و گفته آمریکا برای دفاع از دوستان و متحدان خود همواره در صحنه حاضر خواهد بود، درایجاد بحران های جدید منطقه از سوی آمریکایی ها موثر نیست.

حیدرپور بیان کرد: قطعا سفر جان کری به خاورمیانه در مذاکرات آتی ایران با اعضای 1+5 اثرقابل توجهی ندارد، زیرا اهداف ایران و طرف های مذاکره کننده ازپیش تعیین شده و مذاکره کنندگان برسر مسائلی توافق کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس ، گفت: جمهوری اسلامی به دنبال حل مسائل هسته ای خود درسطح بین الملل است اما عربستان سعودی در این رابطه خواهان اقداماتی است که مذاکرات ایران با غرب از مسیر اصلی منحرف شود. درحالی که  مواضع  یک جانبه مقامات سعودی هیچ جایی در مذکرات هسته ای ایران ندارد.

وزیر خارجه آمریکا که پس از تهدیدهای ریاض مبنی بر کاهش مناسبات خود با این کشور در واکنش به تمایل کاخ سفید برای حل اختلافاتش با ایران، به عربستان سفر کرده به نگرانی مقامات سعودی در مورد برنامه هسته ای ایران پاسخ داد. وی با اشاره به تاکید ایران بر استفاده صلح آمیز از فعالیت های هسته ای، اطمینان داد واشنگتن مقامات ریاض را در جریان هر گونه توافقی با ایران قرار خواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet