شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/14 11:52:33
سرویس صحن
احمدی لاشکی در نطق میان دستور:

روابط مجلس و دولت را به فضای کم نظیر در تاریخ سیاسی کشور بدل کنیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ بیاییم برای تقویت جایگاه جمهوری اسلامی و احقاق مردم در سایه‌سار ولایت ، روابط دولت و مجلس را به یک فضای کم نظیر در تاخری سیاسی این کشور بدل کنیم.
روابط مجلس و دولت را به فضای کم نظیر در تاریخ سیاسی کشور بدل کنیم عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ بیاییم برای تقویت جایگاه جمهوری اسلامی و احقاق مردم در سایه‌سار ولایت ، روابط دولت و مجلس را به یک فضای کم نظیر در تاخری سیاسی این کشور بدل کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/44586.jpg روابط,مجلس,و,دولت,را,به,فضای,کم,نظیر,در,تاریخ,سیاسی,کشور,بدل,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،‌ قاسم احمدی لاشکی در نشست علنی امروز (سه شنبه 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و همچنین گرامیداشت روز 13 آبان گفت: از حضور معنادار مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان در مراسم 13 آبان ماه امسال ، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که به فرامین امام راحل (ره) و رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفتند تقدیر و تشکر می‌کنم.

نماینده مردم نوشعر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روز 14 آبان‌ماه ، روز مازندران است ،‌ افزود: این روز را به نیابت از همه مردم شریف مازندران به ویژه شهروندان نوشهر ، چالوس ، کلاردشت ، مرزن آباد  تبریک می‌گویم.

وی تصریح کرد: اگر بنا است طبق آنچه که با مردم پیمان بسته‌ایم صدای ملت را در خانه ملت نمایندگی کنیم ، گمان می‌کنیم ذائقه کثیری از مردم برای عبور از چالش‌ها و موانع از حوزه‌های مختلف اقتصادی ،‌ سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ، تلاش و پشتکار و اهتمام مضاعف برای همه مسئولان و خادمین به این نظام مقدس است و رسیدن به این خواسته جز در سایه تعامل ، وحدت و همدلی آن هم دوسویه بین مجلس و دولت و آن هم مبتنی بر عقلانیت ، حفظ حرمت ، عظمت و شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی نخواهد بود.

احمدی لاشکی اظهار کرد: بیاییم برای تقویت جایگاه جمهوری اسلامی و احقاق حقوق مردم در سایه‌سار ولایت روابط دولت و مجلس را به یک فضای کم‌نظیر در تاریخ سیاسی این کشور بدل کنیم و مشتاقانه بر طرح و برنامه‌های این دو قوه که دارای منطق و ساختار صحیح در چارچوب قانون اساسی فارغ از هر نگاه صرف سیاسی صحه گذاریم ، چگونه می‌شود حرف حق یا صحیحی را شنید و صرفاً به جهت زاویه اندک سیاسی حاملان آن سخن یا طرح آن را به کلی رد کرد و منطق را فدای سلایق نمود.

این نماینده مردم در مجلس نهم عنوان کرد: امروز برای حل مشکلات مردم باید در کنار هم باشیم به قول پیامبر عظیم‌الشأن اسلام رفع گرفتاری و همدلی با مردم بهتر از روزه و اعتکاف یک ماهه است ، مگر مشکلات جوانان بیکار را در حوزه‌های انتخابیه خود شاید نیستید ،‌ مگر آمار اعلام شده نرخ بیکاران تحصیلکرده از سوی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به رقم بیش از 30 درصد را در بازار مشاهده نمی‌کنید ، مگر تورم و گرانی از مهمترین مشکلات امروز کشور نیست ، مگر تشدید تحریم‌های دشمنان را شاهد نیستید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: ما صاحب کشوری بزرگ با مردم باهوش و جوان هستیم ، اما باید با تلخی و شرمندگی نقاط ضعف را نیز بپذیریم ،‌ ما بیمارگونه عمل می‌کنیم ، ما بیماری هستیم که مزرعه گندم ، برنج ، چای ، چغندر و پنبه را با نفت به آتش می‌کشیم ، ما بیماری شده‌ایم که کارخانجات تولیدی و صنعتی خود را از نساجی تا اتومبیل‌سازی را با نفت و گاز می‌سوزانیم ، آری ابتدا نفت و گاز خود را می‌فروشیم و سپس ارز به دست آمده را در اختیار واردکنندگان قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: آیا در شأن کشورمان است که برنج از خارج وارد شود؟ جواب کشاورزان عزیز و زحمتکش را چه بدهیم؟ چرا وزرای کشاورزی و صنعت ، معدن و تجارت تقصیر را به گردن نمی‌گیرند؟ پاسخگوی واردات بی‌رویه کیست؟ این مسائل موجب شد تا اصلاح کشت و کار جایش را امروز به کسب وکار داده است.

احمدی لاشکی خطاب به وزیر نیرو گفت: آیا از خود پرسیده‌اید تغییر ناگهانی بیش از 3 برابر حق انشعاب برق چه ظلم بزرگی بر مردم روا داشته است؟ چگونه بی مهابا و بدون در نظر گرفتن وضعیت معیشتی مردم امتیاز انشعاب کنتور برق بیش از یک میلیون تومان می‌شود ، آیا اثرات منفی آن را مستقیماً در بهای مسکن و اجاره شاهد نیستید؟

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به رئیس جمهور افزود: بازنشستگان شریفند و بر گردن جامعه حق دارند ، گرفتاری آنان بیش از سایرین است ، نگاه به مو‌ی‌سفیدان ارزشمند باید جدی‌تر باشد نه آنکه به آنان پست و مسئولیت بدهیم ، به آنان توجه کنید و به جای اشتغال مجدد آنان ، فرزندانشان را دریابید که دغدغه تمام زندگی‌شان شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: بنده با تقاضای انبوهی از جوانان بیکار تحصیل کرده و متخصص مواجه هستم که باید این پرندگان مانده در قفس بیکاری را نجات دهیم ، آری نگران آن هستیم ، ‌این جمعیت عظیم جوان که انرژی آنان در سنین جوانی بایستی برای انرژی و چرخ‌های تولید به اقتصاد کشور باشد هدر می‌رود ، مجلس نیز در کنار دولت برای رفع مشکل اول کشور آمادگی دارد.

احمد لاشکی خطاب به وزیر کشور اظهار کرد: جاده‌های شمال به ویژه جاده تهران – چالوس به جهت تردد فراوان به احتمال طرح زوج و فرد در آن وجود دارد ، لذا پیگیری شود به جای اینگونه طرح ‌ها از طریق وزارت راه و شهرسازی ،‌ قطعات 2 و 3 آزادراه به اتمام برسد. این چه موضوع غیرکارشناسی است که مطرح می شود؟ بیش از این با مردمان سختکوش این منطقه کم‌مهری نکنید و مطلع باشید هیچگاه نمایندگان مازندران و البرز اجازه چنین کاری را نیز نخواهند داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet