هدر اصلی
1392/08/14 12:52:07
سرویس صحن
بذرپاش در جمع خبرنگاران:

انتصاب افراد فعال در فتنه 88 در دولت نگران کننده است

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: انتصاب افراد دارای سوابق حتی محکومیتی یا لااقل فعال در فتنه‌سازی ۸۸ و یا افراد فعال در استعفای معروف مجلس ششم و نیز مستعفیان آن زمان جای نگرانی بیش از پیش را برای ملت فراهم می‌کند.
انتصاب افراد فعال در فتنه 88 در دولت نگران کننده است عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: انتصاب افراد دارای سوابق حتی محکومیتی یا لااقل فعال در فتنه‌سازی 88 و یا افراد فعال در استعفای معروف مجلس ششم و نیز مستعفیان آن زمان جای نگرانی بیش از پیش را برای ملت فراهم می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42894.jpg انتصاب,افراد,فعال,در,فتنه,88,در,دولت,نگران,کننده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بذرپاش در حاشیه نشست علنی امروز (سه‌شنبه 14 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با انتقاد از برخی انتصابات در دولت یازدهم گفت: انتصاب افراد دارای دو تابعیت که این مسئله هر چه فرد در جایگاه بالاتر باشد، امری مذموم‌تر است و کشور ما شاهد برخی از این مدیران دو تابعیتی در گذشته بوده که خاطره خوبی از این نوع افراد ندارد که اگر تخلفی رخ دهد فرد می‌تواند به راحتی کشور را به مقصد دیگر ترک کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: انتصاب افراد بازنشسته و دارای سنین بالا، البته تجربه بالا و احترام به افراد باتجربه در جای خود بسیار محترم است و باید شأن افراد بازنشسته حفظ شود ولی باید این نکته را یادآور شد که سن بالای نمایندگان ارشد کشور آنها را از پویایی و تحرک لازم در عرصه اجرایی بازمی‌دارد و با توجه به شرایط کشور اجازه فعالیت بالا به ایشان را نمی‌دهد و ما متاسفانه با یک کابینه پیر مواجهیم. امید آن می‌رفت که در سطوح معاونین افراد بانشاط‌تر استفاده می‌شد که متاسفانه این امر نیز محقق نشد و شاهد بودیم که بعضاً سن ایشان بالاتر از سن افراد کابینه بوده است که این افراد نه تنها انگیزه لازم را برای انجام کار ندارند بلکه اگر بخواهند، توان لازم نیز وجود نخواهد داشت.

وی به یکی دیگر از انتصابات دولت انتقاد و تصریح کرد: انتصاب افراد دارای سوابق حتی محکومیتی یا لااقل فعال در فتنه‌سازی 88 و یا افراد فعال در استعفای معروف مجلس ششم و نیز مستعفیان آن زمان جای نگرانی بیش از پیش را برای ملت فراهم می‌کند و بسیاری از مردم دلیل اصرار بر انتصاب این گونه افراد را متوجه نمی‌شوند.

بذرپاش ادامه داد: ‌کسانی که کلیت نظم و سازوکار‌های اجرایی نظام را در فواصل مختلف را مورد هتک حرمت قرار داده‌اند و در مقاطع مختلف سعی در تحرکات خلاف قانون و اخلاف داشتند چه اصراری به استفاده در مناسب مدیریتی می‌باشند، در صورتی که این نظام همان نظام و این ملت همان ملت است، لذا به نظر من این خلاف مشی اعتدال دولت است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: بسیاری از منسوبین در دولت دارای فعالیت در بخش خصوصی می‌باشند و هنوز هم حاضر به رها کردن آن فعالیت‌ها نمی‌باشند آیا مردم نباید نگران اینگونه مسئولان باشند، از این‌رو جای دارد که دولت ترتیبی اتخاذ نماید که خدای نکرده از این منظر خدشه‌دار نشود.

وی گفت: عزل و نصب‌های گسترده که در جای خود کم‌نظیر بلکه بی‌نظیر است نیز جای بسیار انتقاد دارد. آیا در میان اعضای کابینه سابق و یا معاونین سابق وزرا و مدیران بخش‌های مختلف افرادی ذی‌صلاحی جهت ادامه همکاری وجود نداشت؟  آیا خانه‌نشینی گسترده مدیران سابق را باید به دید خیرخواهانه نگریست؟ یکی از انتقادات دولت یازدهم به دولت سابق خانه‌نشین کردن بسیاری از مدیران بود که این انتقاد نه تنها به دولت یازدهم وارد است، بلکه بیشتر از آن نیز می‌توان به آن خرده گرفت. نگاهی گذرا به تعداد انتصابات خود گویای این امر است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: البته هر آنچه بدان اشاره شد بخشی از انتقادات بود که خیرخواهانه و از باب اصلاح ذکر شده و امیدوارم که دولت این نظرات را نیز به سوء نکند و حُسن نیت قلمداد نماید که انشاالله هم همین است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet