حلول ماه ربیع الاول
1392/08/14 15:02:58
سرویس اقتصادی
رئیس شورای رقابت در گفت و گو با خانه ملت خبر داد:

بررسی قیمت خودرو با حضور وزیر صنعت/ افزایش قیمت خودرو غیرقانونی است

رئیس شورای رقابت از حضور وزیر صنعت در جلسه فردای شورای رقابت خبر داد و گفت: تا زمانی که شورای رقابت مصوبه ای درباره قیمت خودرو نداشته باشد افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان غیرقانونی است.
بررسی قیمت خودرو با حضور وزیر صنعت/ افزایش قیمت خودرو غیرقانونی است رئیس شورای رقابت از حضور وزیر صنعت در جلسه فردای شورای رقابت خبر داد و گفت: تا زمانی که شورای رقابت مصوبه ای درباره قیمت خودرو نداشته باشد افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان غیرقانونی است. https://cdn.icana.ir/d/019/51317.jpg بررسی,قیمت,خودرو,با,حضور,وزیر,صنعت/,افزایش,قیمت,خودرو,غیرقانونی,است Icana

جمشید پژویان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان جزئیات جلسه فردای شورای رقابت گفت: فردا در جلسه شورای رقابت موضوع خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی می شود و اگر نیاز باشد در این  خصوص مصوبه ای خواهیم داشت.

رئیس شورای رقابت ادامه داد: ممکن است وزارت صنعت در مورد پارامترهایی که در دستورالعمل قیمت گذاری خودرو وجود دارد صحبت هایی داشته باشد تا ما بررسی کنیم و شورا در این مورد تصمیم گیری کند.

 وی با تاکید بر اینکه هرگونه افزایش قیمت از سوی خودروسازان غیر قانونی است، تصریح کرد: تا زمانی که شورای رقابت نظری در دستورالعمل قیمت گذاری نکند و مصوبه ای در این راستا نداشته باشد افزایش قیمت خودرو خلاف قانون است.

وی درباره موضوع استفاده از ارز آزاد که خودروسازان مدعی هستند نیز گفت: دستورالعمل قیمت گذاری خودرو هیچ بندی درباه نرخ ارز وجود ندارد و به طور قانونی مبنای قیمت ارز آن نرخی است که بانک مرکزی اعلام می کند.

رئیس شورای رقابت تاکید کرد: همانطور که تورم بخشی را باید بانک مرکزی و شاخص کیفیت را سازمان استاندارد اعلام می کند ممکن است پارامتر دیگری وجود داشته باشد که از وزارت صنعت اعلام شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet