عید سعید فطر
1392/08/14 16:31:26
سرویس بین الملل
سنایی در دیدار با هیأت پارلمانی قزاقستان:

گسترش همکاری‌های ایران و قزاقستان ضروری است

هیأت پارلمانی قزاقستان دوشنبه (۱۳ آبان) با مهدی سنایی ملاقات کرد.
گسترش همکاری‌های ایران و قزاقستان ضروری است هیأت پارلمانی قزاقستان دوشنبه (13 آبان) با مهدی سنایی ملاقات کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43202.jpg گسترش,همکاری‌های,ایران,و,قزاقستان,ضروری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این جلسه دو طرف ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین ملاقاتی به بیان نکات و مسائل مهم در روابط ایران و قزاقستان پرداختند و بر اهمیت توسعه و تقویت همکاری های فیمابین تأکید کردند.

مهدی سنایی به اهمیت جایگاه ایران و قزاقستان در دو منطقه خاورمیانه و اوراسیا اشاره کرد و گفت: گسترش همکاری‌های دوجانبه در ابعاد گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و امنیتی در منطقه و بین الملل ضروری است.

آشیبایف رئیس کمیسیون امور بین الملل و امنیت و دفاع مجلس قزاقستان نیز درباره موضوعات نقش دو کشور ایران و قزاقستان در حل رژیم حقوقی خزر و توسعه همکاری ها در بعد تجاری از طریق تکمیل پروژه خط آهن ایران ـ ترکمنستان ـ قزاقستان سخن گفت. او همچنین اهمیت روابط دو کشور را تشریح و در خصوص تحکیم روابط پارلمان دو کشور ابراز امیدواری کرد.

این جلسه پس از بررسی موضوعات یادشده و اظهار امیدواری درباره تحکیم روابط دوجانبه و توسعه و پیشرفت هر دو کشور پایان یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet