خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/14 16:47:36
سرویس اجتماعی
درجلسه مشترک نمایندگان مجلس با شهرداری و راهنمایی و رانندگی مطرح شد:

بررسی طرح تبدیل موتور سیکلت های بنزینی به برقی

در جلسه مشترک دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی موضوع ساماندهی موتورسیکلت سواران بررسی و پیشنهاد تبدیل موتور سیکلت‌های بنزینی به برقی مطرح شد.
بررسی طرح تبدیل موتور سیکلت های بنزینی به برقی در جلسه مشترک دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی موضوع ساماندهی موتورسیکلت سواران بررسی و پیشنهاد تبدیل موتور سیکلت‌های بنزینی به برقی مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/47339.jpg بررسی,طرح,تبدیل,موتور,سیکلت,های,بنزینی,به,برقی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه مشترک دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و مسئولان مربوطه که در مجلس برگزار شد، موضوع ساماندهی موتورسیکلت سواران بررسی شد.

در جلسه امروز با محوریت ساماندهی موتورسیکلت سواران مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات واسلامشهر و علیرضا منادی سفیدان نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی دغدغه‌های خود را درباره امنیت جانی و تخلف‌های موتور سیکلت سواران در جامعه بیان و بر ضرورت ساماندهی موتور سیکلت سواران تاکید کردند.

سردار رحیمی رئیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ و مسئولان این سازمان با بیان گزارشی در خصوص مشکلات حضور موتورسیکلت سواران بدون کلاه ایمنی و تصادفات آنان و اقدامات انجام شده در این زمینه توضیحاتی ارایه و همچنین راهکارهایی در خصوص ساماندهی موتور سیکلت سواران مطرح کردند.

تشکری هاشمی معاون حمل ونقل شهرداری تهران در این جلسه در خصوص مشکلات موتورسواران، گفت: حدود 50 درصد از مجروحان تصادفات در جامعه به موتور سواران مربوط می شود و متاسفانه حدود 30 الی 40 درصد تصادفات منجر به فوت ناشی از حوادث موتورسیکلت سواران است.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران، ادامه داد: موتورسیکلت‌ها هشت برابر بیشتر از اتومبیل ها آلایندگی دارند و باید این موضوع حل شود.     

تشکری هاشمی افزود: علاوه بر مسئله آلایندگی موتورسواران، مشکلاتی در زمینه استفاده نکردن راکبان موتور سیکلت از کلاه ایمنی استاندارد و همچنین بزهکاری موتور سیکلت سواران در جامعه مطرح است که حاضران در جلسه امروز برای حل آن پیشنهاداتی ارائه کردند.

معاون حمل ونقل شهرداری تهران، ادامه داد: متاسفانه هنجارشکنی موتور سیکلت سواران به اوج رسیده و در برخی موارد برای مردم مزاحمت ایجاد می کنند.

در این جلسه همچنین پیشنهاد تبدیل موتور سیکلت های بنزینی به برقی مطرح شد که این موضوع مورد تایید حاضران در جلسه قرار گرفت.

تشکری هاشمی افزود: قرار بر این شد موضوع ساماندهی موتور سیکلت سواران به طرح دو فوریتی تبدیل شود البته ارائه لایحه ساماندهی موتور سیکلت از سوی سازمان محیط زیست نیز مطرح شد.  

لازم به ذکراست قرار بر این شد موضوع ساماندهی موتور سیکلت‌سواران در جلسه دیگری و با حضور مسئولان وزارتخانه‌های کشور، صنعت، معدن و تجارت و سازمان حفاظت محیط زیست بررسی شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet