هدر اصلی
1392/08/14 17:01:00
سرویس سیاسی
نقوی‌حسینی نشست امروز کمیسیون امنیت‌ملی مجلس را تشریح کرد:

ارسال درخواست «رفع تبعیض تحصیل فرزندان مقامات در خارج» به شورای عالی امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از ارسال درخواست تعدادی از نمایندگان مبنی بر رفع تبعیض تحصیل فرزندان مقامات و سایر افراد جامعه در خارج از کشور به شورای عالی امنیت ملی خبر داد.
ارسال درخواست «رفع تبعیض تحصیل فرزندان مقامات در خارج» به شورای عالی امنیت ملی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از ارسال درخواست تعدادی از نمایندگان مبنی بر رفع تبعیض تحصیل فرزندان مقامات و سایر افراد جامعه در خارج از کشور به شورای عالی امنیت ملی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/44644.jpg ارسال,درخواست,«رفع,تبعیض,تحصیل,فرزندان,مقامات,در,خارج»,به,شورای,عالی,امنیت,ملی Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه 14 آبان) کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: در نشست امروز کمیسیون قرار بود عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور برای پاسخگویی به سؤالات تعدادی از نمایندگان حضور یابد اما به علت سفر وزیر کشور، امکان حضور وی فراهم نشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: در ابتدای این جلسه، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون آغاز ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه محرم و به شهادت رسیدن سالار شهیدان اباعبدالله حسین (ع) و یاران با وفایش را تسلیت گفت؛ همچنین در این جلسه اعضای کمیسیون درگذشت تأسف‌بار یار امام و رهبری در طول انقلاب اسلامی و مبارز متعهد و متدین دوران نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام و یاور رهبر معظم انقلاب مرحوم عسکراولادی را تسلیت گفتند.

وی افزود: همچنین در این جلسه، پس از بررسی موضوع مربوط به استان‌های هرمزگان و فارس، مقرر شد کمیته‌ای با عضویت حقیقت‌پور، حیدرپور، شوهانی و سوری به منطقه اعزام و برای بررسی موضوع، پیشنهادی را جهت تصمیم‌گیری به کمیسیون ارائه کنند.

نقوی‌حسینی گفت: در ادامه جلسه، موضوع نامه درخواست تعدادی از نمایندگان از کمیسیون مبنی بر نظر کمیسیون در مورد رفع تبعیض تحصیل فرزندان مقامات و سایر افراد جامعه در خارج از کشور مطرح شد.

وی ادامه داد: موضوع از این قرار است که تحصیل فرزندان مقامات خارج از کشور (انگلیس) ممنوع است و برخی بر اساس اصل سوم قانون اساسی، چنین ممنوعیتی را تبعیض و آشکار می‌‌دانند. در این جلسه، در مخالفت و موافق این موضوع صحبت کردند و در نهایت مصوب شد درخواست مذکور به شورایعالی امنیت ملی ارسال شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: موضوع بعدی جلسه، تعیین قلمرو سؤالات کریمی‌قدوسی و شهریاری نمایندگان مشهد و زاهدان از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه بود که کمیسیون این سؤالات را «ملی» تشخیص داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: در ادامه جلسه محسنی‌ثانی گزارشی از سفر خود به آفریقای جنوبی و ترکیه ارائه کرد، وی با اشاره به زمینه‌های بسیار خوب همکاری ایران و آفریقای جنوبی تأکید کرد که تفاهم‌نامه‌ای بین دو کشور امضا شد تا زمینه‌های مذکور را عملیاتی کنند. همچنین در سفر به ترکیه، ملاقات‌های بسیارخوبی با مقامات این کشور انجام شد و گفت‌وگوهای مفیدی هم به ویژه همکاری دو کشور در جهت حل بحران سوریه و مصر صورت گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet