هدر موبایل
1392/08/14 17:42:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

تیم مذاکره کننده باید مورد حمایت همه جریانات سیاسی قرار گیرد

رییس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر لزوم حمایت تمامی جریانات سیاسی از تیم مذاکره کننده هسته‌یی، در عین حال گفت که دستگاه دیپلماتی کشور باید ظرفیت کامل برای شنیدن نقطه‌نظرات دلسوزان از جریانات مختلف را داشته باشد.
تیم مذاکره کننده باید مورد حمایت همه جریانات سیاسی قرار گیرد رییس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر لزوم حمایت تمامی جریانات سیاسی از تیم مذاکره کننده هسته‌یی، در عین حال گفت که دستگاه دیپلماتی کشور باید ظرفیت کامل برای شنیدن نقطه‌نظرات دلسوزان از جریانات مختلف را داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/42789.jpg تیم,مذاکره,کننده,باید,مورد,حمایت,همه,جریانات,سیاسی,قرار,گیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛کاظم جلالی  با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت 13 آبان در مورد لزوم حمایت از مذاکرات گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تیم مذاکره کننده هسته‌یی در خط مقدم جنگ دیپلماتیک قرار دارند و این‌ها سربازان اصلی این نظام و جنگ دیپلماتیک هستند.
 

وی در ادامه با بیان این که سیاست خارجی ادامه سیاست داخلی است، گفت: یک معنای این موضوع آن است که عرصه داخلی یک کشور می‌تواند اصلی‌ترین پشتیبان مذاکره‌کنندگان هر کشوری به شمار آید، براین اساس بی‌تردید باید تیم مذاکره کننده هسته‌یی مورد حمایت همه جریانات سیاسی قرار گیرد.
 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: البته در دستگاه دیپلماتیک باید ظرفیت کاملی وجود داشته باشد تا نقطه‌نظرات دلسوزان و صاحب‌نظران در جریانات مختلف را بشنود و در صدد جمع‌آوری آن باشد. وظیفه دستگاه دیپلماتیک و وزارت خارجه تنها مدیریت عرصه خارجه نیست بلکه باید توان اغنا و اداره داخلی مسائل داخلی خودش را داشته باشد.
 

جلالی تاکید کرد: براین اساس اگر می‌گوییم سیاست خارجی ادامه سیاست داخلی است بدان معناست که کسانی که در عرصه سیاست خارجی هستند باید در مدیریت عرصه داخلی و اغناسازی جریانات داخلی کشور نیز تلاش قابل توجهی داشته باشند.
 

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در ادامه با تاکید بر این که گاهی اوقات انتقادات به دستگاه دیپلماسی از جنبه درست و با رویکرد خیرخواهانه انجام می‌شود، گفت: از این نباید از هر نقدی رنجید و بلافاصله نگاه تضعیف‌آمیز به تیم مذاکره‌کننده داشت، البته در عین حال همه باید تلاش کنند تا به تیم مذاکره کننده هسته‌یی کمک کرده و نگاه حمایتی داشته باشند.
به گزارش ایسنا،به گفته جلالی در نقدها باید نگاهی توام با حمایت و کمک وجود داشته باشد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet