شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/15 09:03:33
سرویس سیاسی
قشقاوی در گفتگو با خانه ملت:

انگشت نگاری از نمایندگان مجلس سیاسی نیست/ وزارت خارجه اقدام متقابل می‌کند

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه، با تأیید خبرهای مطرح شده درباره انگشت‌نگاری از حمید رسایی در سفارت آلمان، گفت:وزارت خارجه اقدام متقابل می‌کند.
انگشت نگاری از نمایندگان مجلس سیاسی نیست/ وزارت خارجه اقدام متقابل می‌کند معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه، با تأیید خبرهای مطرح شده درباره انگشت‌نگاری از حمید رسایی در سفارت آلمان، گفت:وزارت خارجه اقدام متقابل می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42986.jpg انگشت,نگاری,از,نمایندگان,مجلس,سیاسی,نیست/,وزارت,خارجه,اقدام,متقابل,می‌کند Icana

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خبرهای مطرح شده در برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌ها مبنی بر انگشت‌نگاری از حمید رسایی در سفارت آلمان برای دریافت روادید، گفت:‌ بر اساس یادداشت رسمی بروکسل(نمایندگی اتحادیه اروپا) حدود 25 کشور از سال گذشته مشمول انگشت‌نگاری شده‌اند، از طرف دیگر در همان یادداشت اعلام کردند که موضوع انگشت‌نگاری در سال‌های آتی ادامه داده می‌شود.

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه، با اعلام اینکه هم‌اکنون برخی مسئولان مانند اعضای کابینه دولت و رؤسای قوا مشمول قانون انگشت‌نگاری کشورهای اروپایی نیستند، افزود:‌ نمایندگان مجلس مشمول این قانون شده و  برای دریافت گذرنامه باید انگشت‌نگاری شوند.

وی با اعلام اینکه افرادی که انگشت‌نگاری می‌شوند تا 5 سال نیاز به تکرار این موضوع ندارند، تصریح کرد: وزارت خارجه انگشت‌نگاری انجام شده را یک اقدام سیاسی یا برخورد خاص با مسئولان و مردم ایرانی نمی‌داند، اما همواره به سفارتخانه کشورهای اروپا تأکید کرده‌ایم که حرمت و شأن نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید حفظ شود که خوشبختانه معمولا این سفارت‌خانه‌ها این موضوعات را رعایت کرده‌اند، به طور مثال در مسئله رسایی مسئولان سفارت آلمان به استقبال وی آمده و امور قانونی و انگشت‌نگاری در دفتر سفیر آلمان انجام شد.

قشقاوی ادامه داد: از طرف دیگر وزارت امور خارجه هم‌اکنون اقدام به عمل متقابل با کشورها اروپایی کرده است، به طوری که هر اقدامی که آن‌ها در قبال مردم و مسئولان ما انجام می‌دهند، وزارتخانه به‌طور یکسان با مقامات و مردم آن کشور مربوطه انجام می‌دهد.

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه، افزود:‌ وزارت امور خارجه از موضوع انگشت‌نگاری مردم و مسئولان استقبال نمی‌کند، اما زمانی که این موضوع یک مقوله عام باشد، یک کشور خاص نمی‌تواند از آن دستور تمرد کند، ضمن اینکه شکل و ارائه ویزا به دیگر کشورها حق حاکمیتی آن کشور است و کشور مقابل تنها می‌تواند دست به عمل متقابل بزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet