خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1392/08/15 09:30:05
سرویس اقتصادی
جلالی:

سیستم بانکی کشور به اصلاح جامع نیاز دارد

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت:اصلاح جامع سیستم بانکی کشور یک ضرورت است و باید دولت و مجلس کارگروه مشترکی تشکیل دهند و مشکلات موجود در نظام بانکداری کشور را با انجام کار کارشناسی رفع نمایند.
سیستم بانکی کشور به اصلاح جامع نیاز دارد رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت:اصلاح جامع سیستم بانکی کشور یک ضرورت است و باید دولت و مجلس کارگروه مشترکی تشکیل دهند و مشکلات موجود در نظام بانکداری کشور را با انجام کار کارشناسی رفع نمایند. https://cdn.icana.ir/d/019/42791.jpg سیستم,بانکی,کشور,به,اصلاح,جامع,نیاز,دارد Icana

کاظم جلالی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به این سوال که چرا بانک های شرایط تسهیلات ال سی 30 درصدی را دشوار کرده اند، گفت: اینکه عنوان می شود بانک ها شرایط ال سی 30 درصدی را سخت کرده اند از دو جنبه قابل بررسی است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع اول اینکه اجرا نکردن دستورالعمل ها و بخشنامه از سوی بانک ها سابقه چند ساله دارد و باید در این زمینه کار اساسی صورت گیرد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس نهم افزود: موضوع مهم دیگر در خصوص فعالیت بانک ها که باید لحاظ شود این است که باید منابع بانک ها در نظر گرفته شود و این موضوع که بانک‌ها انبار پول هستند  و تنها باید از آنها پول برداشت کرد، تصور اشتباهی است به دلیل اینکه بانک ها امانت دار اموال عمومی و پول مردم هستند.

جلالی ادامه داد: باید در نظر داشت به دلیل مشکلات در سیستم بانکداری، مدیران بانکی نیز به نوعی احساس استیصال در انجام تکالیف و وظایف می‌کنند.

وی افزود: نکته مهم دیگر مسئله بورکراسی اداری در سیستم بانکی کشور است و نباید این موضوع مهم را فراموش کرد که برخی از مشکلات بانک ها از سوی دولت قابل حل است.

جلالی گفت: امروز اصلاح جامع سیستم بانکی کشور یک ضرورت است و باید دولت و مجلس کارگروه مشترکی تشکیل دهند و مشکلات موجود در نظام بانکداری کشور را با انجام کار کارشناسی رفع نمایند.

 رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی یادآور شد: موضوع مهم دیگر این است که بخشی از متقاضیان دریافت تسهیلات خرد بانکی از عملکرد بانک های کشور شکایت دارند لذا باید با انجام هماهنگی و بازنگری در قوانین زمینه را برای تسهیل مقررات بانکی فراهم آورد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet