هدر موبایل
1392/08/15 08:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

همدلی جریانات و مردم در پیشبرد مذاکرات تاثیر بسزایی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و خارجه مجلس، پشتیبانی و حمایت گروه‌های مختلف سیاسی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی را موجب پشت‌گرمی مذاکره‌کنندگان برای دفاع از منافع کشور دانست و گفت: در این بین برخی افراد تندرو و افراطی با مواضع تند خود به منافع ملی آسیب می‌زنند.
همدلی جریانات و مردم در پیشبرد مذاکرات تاثیر بسزایی دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و خارجه مجلس، پشتیبانی و حمایت گروه‌های مختلف سیاسی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی را موجب پشت‌گرمی مذاکره‌کنندگان برای دفاع از منافع کشور دانست و گفت: در این بین برخی افراد تندرو و افراطی با مواضع تند خود به منافع ملی آسیب می‌زنند. https://cdn.icana.ir/d/019/48635.jpg همدلی,جریانات,و,مردم,در,پیشبرد,مذاکرات,تاثیر,بسزایی,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا اظهار کرد: در موقعیت فعلی که مذاکره‌کنندگان در نبردی دیپلماتیک قرار دارند و یک کشور در مقابل شش کشور یعنی 1+5 قرار گرفته است، ضروری است تا مسئولان، قوای سه گانه و ملت از تیم مذاکره کننده حمایت کنند.

به گفته وی، حمایت و پشت‌گرمی همه آحاد مردم، مسئولان و جریانات مختلف می‌تواند پشت گرمی برای تیم مذاکره کننده جهت دفاع از منافع ملی باشد.

نایب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت 13 آبان درباره لزوم حمایت از مذاکره‌کنندگان اشاره کرد و افزود:‌ مقام معظم رهبری در این فرمایش به خوبی تاکید کردند که باید از دیپلماسی موجود و تحرکات حمایت کرد چون این‌ها فرزندان نظام و معتقد به اصول نظام هستند. این تاکید ضروری همچنین به مردم و مسئولان تذکر و هشداری نیز داشت.

سبحانی‌نیا توضیح داد: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری، همه باید هوشیار باشیم و صرفا به لبخند طرف مقابل دل خوش نکنیم. بدان معنا که در عین تلاش برای انجام مذاکره نباید فراموش کنیم که دشمن، دشمن است و هیچ‌گاه از منافع خود نمی‌گذرد پس نباید به لبخند او دل خوش کرد و تمام تلاش‌ها را برای رسیدن به نتیجه مورد نظر به کار گرفت.

وی افزود: اگر مذاکره‌کنندگان توانستند به نتیجه دست پیدا کنند که شرایط مطلوبی است اما اگر این اتفاق رخ نداد ما همان راهی که در 34 سال گذشته در پیش گرفتیم را دنبال می‌کنیم و مطمئنیم که چیزی نیز از دست نمی‌دهیم و تنها آگاهی و شناخت مردم نسبت به دشمنانمان بیشتر می‌شود.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد:‌ این فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب از این جهت مهم است که برخی افراد تندرو و افراطی ممکن است با مواضع تندشان به منافع ملی آسیب بزنند که این فرمایشات جلوی این آسیب‌ها را می‌تواند بگیرد.

سبحانی‌نیا در ادامه با بیان اینکه "وجود اختلاف نظر در کشور با توجه به مباحث جدید پیش آمده طبیعی است"، تصریح کرد: اگر این اختلاف نظرها در حد نقد سازنده باشد، مفید تلقی می‌شود اما اگر از این حد بگذرد می‌تواند به منافع ملی آسیب وارد کند، حال این که تیم مذاکره کننده قرار است در دور دوم مذاکرات شرکت کند و طبیعتاً باید با دلگرمی و صلابت کار را دنبال کند.

وی ادامه داد: دلگرمی تیم مذاکره کننده باعث می‌شود که آن‌ها بهتر می‌توانند از منافع کشور دفاع کرده و کشور را به اهداف خود نزدیک کنند. اگر در این شرایط باز هم برخی تندروی‌ها در کشور وجود داشته باشد بدون شک بدون توجه به منافع ملی است، چراکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که از این مذاکرات حمایت می‌کنند با این پیش فرض که نباید دشمن را خیلی ساده دانست و نباید تصور شود که با یک لبخند نگاه و تماس همه مشکلات حل می‌شود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد: باید با آگاهی کامل و مبتنی بر اصول نظام با طرف مقابل مذاکرده کرد تا بتوان در این صحنه مبارزه دیپلماتیک موفق شد.

وی همچنین تاثیر همدلی در داخل کشور را در پیشبرد مذاکرات مثبت دانست و گفت: هم صدایی و هم دلی و به دنبال آن پشت‌گرمی تیم مذاکره کننده می‌تواند برای حرکت کلی در مذاکرات آینده مثبت باشد.

به گزارش ایسنا،سبحانی‌نیا در پایان گفت: دشمن این موارد رصد می‌کند اگر ببیند اختلافی در داخل وجود دارد از آن برای فشار بیشتر به تیم مذاکره کننده استفاده می‌کند. ولی وقتی ببیند همه بر مواضع یکسان پافشاری می‌کنند و مردم نیز از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنند طبیعتا حساب دیگری نسبت به مذاکرات خواهد داشت./

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet