هدر اصلی
1392/08/15 14:47:14
سرویس اقتصادی
کاتب مطرح کرد:

راهکارهای خروج از رکود تورمی/نقش کلیدی اصلاحیه بودجه 92برای خروج از رکود تورمی

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اصلاحیه بودجه ۹۲ در خروج از رکود تورمی٬ تاثیر گذار است البته نباید از عواملی مهمی مانند جلوگیری از فساد مالی و بهبود فضای کسب و کار غافل شد.
راهکارهای خروج از رکود تورمی/نقش کلیدی اصلاحیه بودجه 92برای خروج از رکود تورمی سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اصلاحیه بودجه 92 در خروج از رکود تورمی٬ تاثیر گذار است البته نباید از عواملی مهمی مانند جلوگیری از فساد مالی و بهبود فضای کسب و کار غافل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43130.jpg راهکارهای,خروج,از,رکود,تورمی/نقش,کلیدی,اصلاحیه,بودجه,92برای,خروج,از,رکود,تورمی Icana

غلام رضا کاتب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود:  اصلاح قانون بودجه و مجوز به صندوق توسعه ملی در خصوص اینکه بتواند 6 درصد از درآمدهای نفتی را با ضمانت دولت در اختیار بانک ها قرار دهد که پروژه های دولتی تکمیل شود، یک راهکار عملیاتی است که کمک زیادی به خروج از حالت رکود تورمی خواهد کرد.  

این نماینده مردم در مجلس نهم در رابطه با خروج از حالت رکود تورمی ادامه داد: موضوع مهم دیگر که در برون رفت از حالت رکود تورمی تاثیر گذار خواهد بود کاهش هزینه های دولت است.

 کاتب افزود: باید در نظر داشت که در صورت کاهش هزینه های دولت٬ کسری بودجه سالانه کنترل خواهد شد و این امر به تسهیل خروج از حالت رکود تورمی منجر خواهد شد.

وی در خصوص راهکارهای خروج از بیماری هلندی در اقتصاد ادامه داد: همانطور که اشاره داشتم اگر چند راهکار خروج از رکود تورمی با جدیت پیگیری شود برون رفت از این رکود  دور از دسترس نخواهد بود٬ در این رابطه موضوع سلامت اقتصادی و جلوگیری از فساد را نباید فراموش کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت:‌ جلوگیری از فساد در اقتصاد باعث خواهد شد تولید کنندگان با اطمینان خاطر بیشتری فعالیت داشته باشند و می تواند عامل مهمی در خروج از رکود تورمی باشد٬ در هر صورت شفافیت مالی و اطمینان دادن به سرمایه گذاران و بهبود فضای کسب و کار شرایط ‌برون رفت از حالت رکود تورمی را فراهم خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: موضوع تعیین نرخ سود بانکی به شورای پول و اعتبار مربوط می شود٬ اما آنچه در این خصوص می توان عنوان کرد این است که باید با رعایت قوانین مالی اسلامی٬ راهکار متعادلی در نظر گرفته شود که منافع تولید کننده لحاظ شود و از طرفی  موضوع جذب نقدینگی و کنترل تورم نیز فراموش نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet