هدر موبایل
1392/08/15 09:41:31
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی:

اختلاف دیدگاه‌ها ابزاری برای فشار آوردن به مذاکره‌کنندگان نشود

نماینده پیشین مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کسی حق ندارد تیم مذاکره‌کننده را سازشکار بداند، گفت: نظر مقام معظم رهبری این است که اختلاف دیدگاه‌ها ابزاری برای فشار آوردن به دیپلمات‌های ما نشود، چراکه در اینصورت در طرح و بیان آزادانه نظراتشان دچار مشکل می‌شوند.
اختلاف دیدگاه‌ها ابزاری برای فشار آوردن به مذاکره‌کنندگان نشود نماینده پیشین مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کسی حق ندارد تیم مذاکره‌کننده را سازشکار بداند، گفت: نظر مقام معظم رهبری این است که اختلاف دیدگاه‌ها ابزاری برای فشار آوردن به دیپلمات‌های ما نشود، چراکه در اینصورت در طرح و بیان آزادانه نظراتشان دچار مشکل می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/42991.jpg اختلاف,دیدگاه‌ها,ابزاری,برای,فشار,آوردن,به,مذاکره‌کنندگان,نشود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام والمسلمین موسی قربانی، با بیان اینکه "دیدگاه‌های مختلف باید در حد بیان نظرات مطرح شود، نه فراتر از آن"، اظهار کرد: در مملکت ما به برکت آزادی موجود بیان دیدگاه‌های مختلف اشکالی ندارد اما گاهی برخی از حد اظهارنظر فراتر رفته و حرف‌هایی را مطرح می‌کنند که زیبنده نیست.

وی با اشاره به اینکه "مقام معظم رهبری نه تنها به عنوان رهبر بلکه به عنوان کارشناس تمام‌عیار در همه مسائل بویژه مسائل سیاسی اشراف کامل دارند"، افزود: درست نیست وقتی تیمی از کشور ما برای انجام مأموریتی می‌رود، هم از داخل کشور و هم از بیرون مورد حمله قرار گیرد چون این موضوع موجب می‌شود که نتوانند قاطعانه به میدان بروند، پس رهبری نظام به حق ضمن اینکه ماهیت دولتمردان آمریکا را برملا کردند، فرمودند مذاکره‌کنندگان فرزندان جمهوری اسلامی هستند، در مذاکرات جدی برخورد می‌کنند و حرف زور نمی‌شنوند.

قربانی با تاکید بر اینکه "نباید مأموران خود را تضعیف کنیم چون از خارج و توسط رژیم صهیونیستی هم مورد حمله قرار دارند"، تصریح کرد: رهبری تاکید دارند که اختلاف دیدگاه‌ها، که خوب و نتیجه آزادی بیان است، به مرحله اعمال فشار و تحمیل کردن یک نظریه خاص به مأموران‌ ما نباشد.

این نماینده پیشین مجلس با اشاره به اینکه "آقایان ظریف و روحانی اعلام کرده‌اند که تصمیمات بر اساس سیاست‌های کلی نظام و منویات مقام معظم رهبری خواهد بود"، افزود: درست که مذاکرات محرمانه است اما رهبری در جریان مذاکرات هستند.

وی با بیان اینکه "به قدر کافی دشمن داریم که وقت ما را برای رسیدگی به امور داخلی‌مان بگیرند"، تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی و مسئولان وقتی برای دعوا کردن ندارند؛ بنابراین نباید از حوزه بیان نظر فراتر برویم و به سمت ایجاد تنش و دعوا حرکت کنیم.

این فعال سیاسی همچنین گفت: درست نیست که وزیر خارجه هنوز از ژنو برنگشته به مجلس برود تا به سوال چندین نماینده پاسخ دهد، چون در جمهوری اسلامی وقتی برای دعوا کردن نیست تا یک روز دعوا و روز دیگر مذاکره و روز بعد آشتی کنیم؛ پس برای جلوگیری از این اتفاقات در بیان نظرات نباید فشار بیاوریم چون تنها یک دیدگاه وجود ندارد و نمی‌توان تمام دیدگاه‌ها را عملیاتی کرد.

به گزارش ایسنا،قربانی افزود: بهتر است تیم مذاکره‌کننده کار خود را انجام دهند که مسلماً در راستای سیاست‌های کلی نظام که از ناحیه رهبری تایید می‌شود، خواهد بود. رهبری هم مشخصاً فرمودند مذاکرات فقط در موضوع هسته‌ای است و نتیجه کار هرچه باشد به ضرر ما نیست چون یا آنها مواضع منطقی ما را می‌پذیرند و کوتاه می‌آیند یا نمی‌پذیرند و حداقل ماهیت آنها برملا می‌شود که دروغ می‌گویند./

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet