هدر موبایل
1392/08/15 09:49:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گروسی:

دولت در گزارش 100روزه خود،نقشه راه مشخص کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: گزارش ۱۰۰ روزه دولت اگر فقط بر روی کاغذ باشد نمی توان راهگشا باشد بلکه باید مشخص کند که نقشه راه چیست و این مسیر را تا چه زمانی طی خواهد کرد.
دولت در گزارش 100روزه خود،نقشه راه مشخص کند عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: گزارش 100 روزه دولت اگر فقط بر روی کاغذ باشد نمی توان راهگشا باشد بلکه باید مشخص کند که نقشه راه چیست و این مسیر را تا چه زمانی طی خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43094.jpg دولت,در,گزارش,100روزه,خود،نقشه,راه,مشخص,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حسین گروسی نماینده مردم شهریار و ملارد در مجلس در خصوص پایان وعده 100 روزه دولت برای حل چالش های عمده اقتصادی جامعه گفت: دولت باید در دو عرصه داخل و خارجی به ارایه گزارش بپردازد.

وی با اشاره به اینکه ما دوست نداریم با دنیا تنش داشته باشیم افزود: کشورهای غربی با تحریم و صدور قطعنامه برای ما مشکلات جدی به وجود آورده اند و در مقابل به دلیل عدم پیگیری های حقوقی جدی جمهوری اسلامی ایران این مشکلات تاثیر بسیاری بر اوضاع اقتصادی و داخلی کشور داشته است.
 
عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: البته در بحث اقتصاد نباید همه مشکلات را برگردن اوضاع بین الملل انداخته و همه چیز را موکول به مذاکرات کنیم.
 
گروسی استحکام داخلی در صنعت، معدن و تجارت را در افزایش قدرت چانه زنی در عرصه بین الملل موثر دانست و تصریح کرد: هر قدر در بحث صنعت، کشاورزی و خدمات داخلی استحکام بیشتری داشته باشیم می توانیم در عرصه دیپلماتیک قدرت چانه زنی بیشتری پیدا کنیم.
 
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه ارایه گزارش به تنهایی فایده ای نخواهد داشت، یادآور شد: وقتی دولت در خصوص یک طرح عنوان می کند که برنامه های دارد باید حداقل و حداکثر زمان علمی شد آن را نیز مشخص کند، به طور مثال برای یک طرح اعلام کند که 25 درصد اول آن را انجام داده و 25 درصد دوم آن را در یک پروسه زمانی یک ساله به اتمام خواهد رساند.
 
نماینده مردم شهریار و ملارد تاکید کرد: دولت باید در موضوعات اقتصادی و زیرساخت های صنعتی نقشه راه را مشخص کرده و اعلام کند که این مسیر را تا  چه زمانی طی خواهد کرد.
گروسی یادآور شد: گزارش بر روی کاغذ نمی تواند رهگشا باشد بلکه باید شاخص های تورم، افزایش تولید  کاهش نرخ بیکاری در آن گنجانده شود.
 
این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به این که به نظر می رسد برخی نمایندگان قصد دارند پس از ارایه گزارش دولت در 100 روز اول آغاز به کار آن طرح سوال از وزیران را انجام دهند گفت: مجلس نقش نظارتی دارد بنابراین اگر ابهامات موجود برای نمایندگان برطرف نشود بر اساس قانون نمایندگان می توانند از ابزارهای قانونی خود برای نظارت استفاده کنند.
 
وی ادامه داد: همان طور که آقای رئیس جمهور در جلسه ای از جلسات مجلس تاکید کردند بر این حق نظارتی نمایندگان و مجلس، بنابراین نباید تا زمانی که نماینده یا مجلس طرح سوال نکرده یک نماینده و یک مجلس خوب باشد و به محض طرح سوال یا دادن تذکر مجلس و نماینده بد باشد.
 
به گزارش مهر؛گروسی در پایان یادآور شد: نمایندگان به دنبال این هستند که چقدر برنامه های ارایه شده از سوی وزرا تحقق پیدا کرده، وقتی وزیری برنامه ای پیشنهاد می کند باید مشخص کند این پیشنهاد تا چه زمانی تحقق پیدا خواهد کرد./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet