حلول ماه ربیع الاول
1392/08/15 10:50:11
سرویس صحن
مخالفان لایحه اجازه وصول حق امتیاز فعالیت بخش خصوصی مخابرات:

نباید دستگاه‌های حاکمیتی در بخش تصدی‌گری دخالت کنند

جمعی از نمایندگان مجلس ضمن مخالفت با لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخشی غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات اعلام کردند که این مهم باعث دخالت دستگاه‌های حاکمیتی در بخش تصدی گیری‌ها می شود.
نباید دستگاه‌های حاکمیتی در بخش تصدی‌گری دخالت کنند جمعی از نمایندگان مجلس ضمن مخالفت با لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخشی غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات اعلام کردند که این مهم باعث دخالت دستگاه‌های حاکمیتی در بخش تصدی گیری‌ها می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43445.jpg نباید,دستگاه‌های,حاکمیتی,در,بخش,تصدی‌گری,دخالت,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (چهارشنبه 15 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات 3 نفر از نمایندگان در مخالفت با این لایحه به اظهارنظر پرداختند.

گفتنی است علیرضا خسروی ضمن مخالفت با لایحه مذکور افزود: بدون شک اگر بخواهیم مشکلات کشور را اولویت دهیم دولت الکترونیک در صدر قرار می گیرد زیرا دارای مشکلات زیادی است که باید رفع شود.

وی ادامه داد: امروز اگر نمی توانیم دهک های بالا را شناسایی کنیم یا دارای مشکلاتی از لحاظ بهداشت و درمان و معضلات امنیتی و حقوقی هستیم به دلیل نبود دولت الکترونیک است.

خسروی تأکید کرد: درست است که این لایحه به این مسائل مهم می پردازد اما مشکلات جزئی دارد که باید در کمیسیون رفع شود.

وی گفت: اشکالی که وجود دارد رقمی که به خزانه وارد می کنند و مبادله موافقتنامه ای شاید سایش کوچکی دربخش های نظام بودجه داشته باشد که باید شفاف سازی شود.

در ادامه مهرداد بائوج لاهوتی نیز تصریح کرد: در این لایحه دولت مکلف شده که درآمد 2800 میلیارد تومان را صرف هزینه های خدمات زیربنایی ارتباطات و فناوری اطلاعات کند.

وی تأکید کرد: اینکه دولت خود را محدود کند تا در سال های بعد نیز این هزینه را صرف این موارد کند کار کمی مشکل می شود.

گفتنی است جعفرزاده ایمن آبادی یادآور شد: بدون شک تصمیم گیری دولت و مجلس در خصوص مصارف بودجه کل کشور از اصولی است که ایجاد درآمد اختصاصی از سوی دستگاه ها می تواند وحدت در بودجه ریزی را دچار اختلال کند.

وی گفت: واریز درآمد اختصاصی که در این لایحه آمده شاید در سال های بعد ضرورتی نداشته باشد لذا با این نرخ فعالیت دستگاه های حاکمیتی بزرگتر می شوند و از طریق منابع می توانند بخش تصدی گری دخالت کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق سیاست کلی اصل 44 قانون اساسی دولت فقط در حوزه شبکه های مادر مخابرات، امور واگذاری فرکانس و شبکه های اصلی تجزیه مبادلات و مدیریت توزیع خدمات پستی وظایف حاکمیتی دارد و نباید به صورت جزئی ورود پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet