حلول ماه ربیع الاول
1392/08/15 11:17:53
سرویس صحن
موافقت نمایندگان در خصوص لایحه اجازه وصول فعالیت بخش غیر دولتی مخابرات:

بخش خصوصی مخابرات در مناطق محروم سرمایه گذاری نمی‌کند

جمعی از نمایندگان در موافقت با لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات گفتند: که این مهم دولت را مکلف می کند تا در مناطق محروم سرمایه گذاری کند.
بخش خصوصی مخابرات در مناطق محروم سرمایه گذاری نمی‌کند جمعی از نمایندگان در موافقت با لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات گفتند: که این مهم دولت را مکلف می کند تا در مناطق محروم سرمایه گذاری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43446.jpg بخش,خصوصی,مخابرات,در,مناطق,محروم,سرمایه,گذاری,نمی‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 15 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات در موافقت با طرح مذکور گفت: نمایندگان انتقاداتی را برای واگذاری مخابرات به بخش خصوصی دارند که آن را پیگیری می کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منابعی که به بخش خصوصی واگذار شده منابع درآمد وزارتخانه بوده است که با این واگذاری ها مشکلات فراوانی برای وزارتخانه ایجاد شده است.

وی ادامه داد: لایحه ارائه شده به دنبال ارتقاء زیر ساخت های در پست و مخابرات است که باعث نرخ رشد می شود که با این رشد دولت می تواند محاسبات دریافت کند و درآمد بیشتری کسب کند و پول بیشتری را صرف توسعه کشور کند.

در ادامه ابراهیم کارخانه ای نیز موافقت خود را نسبت به لایحه مذکور ابراز داشت و گفت: بدون شک شریان حیاتی کشور در عرصه فناوری اطلاعات شکل می گیرد و متأسفانه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها نتوانسته ایم به رتبه دوم در منطقه دست پیدا کنیم و در حال حاضر در جایگاه 16 قرار داریم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر 5/4 میلیون دانشجو در دانشگاه ها در حال تحصیل هستند که 788 هزار نفر آنها در عرصه کامپیوتر تحصیل می کنند که این نشانگر این است که  منابع انسانی غنی داریم که باید بتوانیم امکانات لازم را برای آنها به کار ببریم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه میانگین سرعت علمی کشور 13 برابر میانگین جهانی است، باید این سرعت را برای پیشرفت علمی کشور تزریق کنیم.

این نماینده مردم در مجلس در خصوص به روزآوری تجهیزات فناوری گفت: درعرصه معادلات جهانی باید هر 18 ماه یکبار این تجهیزات به روز شود اما متأسفانه در کشور ما 8 سال است که این کار انجام نشد که این نشانگر این است که ما از لحاظ سرعت علمی فناوری جهان عقب هستیم.

در ادامه رمضانعلی سبحانی فر در موافقت با لایحه مذکور افزود: زیرساخت توسعه هدفمند و بخش های علمی، اجتماعی و فرهنگی در جهت توجه به فناوری ارتباطات است.

وی ادامه داد: با وجود آنکه حدود 5 سال است که شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی واگذار شده اما در مناطق روستایی و شهرهای کوچک سرمایه گذاری انجام نمی شود زیرا معتقدند سرمایه گذاری در ان بخش برای آنها توجیه اقتصادی ندارد در حالی که در این لایحه قانون دولت را مکلف کرده که اگر بخش خصوصی حمایت نکرد دولت در این مناطق سرمایه گذاری کند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet