هدر اصلی
1392/08/18 09:41:23
سرویس اقتصادی
کمیجانی در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد؛

انضباط در سیاست‌های کلان اقتصادی لازمه کنترل نرخ تورم

معاون اقتصادی بانک مرکزی، گفت: تا زمانی که انضباط را در سرلوحه کار خود قرار ندهیم مقابله با تورم و بی ثباتی کار دشواری است.
انضباط در سیاست‌های کلان اقتصادی لازمه کنترل نرخ تورم معاون اقتصادی بانک مرکزی، گفت: تا زمانی که انضباط را در سرلوحه کار خود قرار ندهیم مقابله با تورم و بی ثباتی کار دشواری است. https://cdn.icana.ir/d/019/47347.jpg انضباط,در,سیاست‌های,کلان,اقتصادی,لازمه,کنترل,نرخ,تورم Icana

اکبر کمیجانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه تا زمانی که انضباط را در سرلوحه کار خود قرار ندهیم مقابله با تورم و بی ثباتی کار دشواری است، در باره علت بیماری اقتصادی کشور، گفت: سیاستهای اقتصادی کلان کشور در مجموع از یک بی انضباطی مالی رنج می برده و تداوم این وضعیت مجموعه فشارها از ناحیه تقاضا و عرضه کل را ایجاد کرده است که برآیند آن در قالب تورم بالا و رشد اقتصادی منفی و کاهش توان اشتغال زایی اشتغال و کاهش سرمایه گذاری قبل از این نماد پیداکرده است.

این مقام مسوول در بانک مرکزی افزود: افزایش تورم باعث بی ثباتی در سطح اقتصاد کلان و نوسان در متغیرهای کلان اقتصادی، کاهش سرمایه گذاری، تولید و اشتغال و یا افزایش بیکاری بوده که باید این مسیر اصلاح شود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی،افزود: انضباط در سیاستهای کلان اقتصادی باید اعمال شود که البته این کار دشوار و زمانبری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet