هدر موبایل
1392/08/15 10:49:00
سرویس صحن
واعظی در صحن علنی مجلس مطرح کرد؛

مخابرات نیازمند 14 هزار میلیارد برای توسعه زیرساخت ها است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه ارتباطات، گفت: مخابرات نیازمند ۱۴ هزار میلیارد برای توسعه زیرساخت ها است.
مخابرات نیازمند 14 هزار میلیارد برای توسعه زیرساخت ها است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه ارتباطات، گفت: مخابرات نیازمند 14 هزار میلیارد برای توسعه زیرساخت ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/44163.jpg مخابرات,نیازمند,14,هزار,میلیارد,برای,توسعه,زیرساخت,ها,است Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود واعظی در نشست امروز (چهارشنبه 15 آبان) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات با بیان اینکه شرکت مخابرات با وجود تمامی مشکلات توانست برخی از آنها را حل کند، گفت: همانگونه که همگان شاهد بودند امروز در واگذاری‌های تلفن ثابت و زیرساخت‌ها رشد کرده‌ایم و بسیاری از مشکلات را پشت سر گذاشته‌ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین ادامه داد: تا سال 86 که مجوز مجلس را داشتیم سالیانه زیرساخت‌ها را توسعه می‌دادیم اما با واگذاری مخابرات مجوز مجلس نیز واگذار شد و در چنین شرایطی ما نیز سیر نزولی پیدا کردیم.

واعظی با تأکید بر اینکه در دنیای امروز فناوری اطلاعات برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دارای اهمیت فراوان است، گفت: به علت اهمیت فراوان این حوزه باید زمینه توسعه زیرساخت‌های آن را فراهم کنیم.

وی  با اشاره به ضرورت رشد شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک یادآور شد: برای گسترش حوزه‌های مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات در گام نخست باید زیرساخت‌ها را گسترش دهیم؛ ما نباید هیچگاه از دولت التکرونیک غافل شویم اما باید ابتدا زیرساخت‌ها را فراهم کنیم، از طرف دیگر از کل درآمد این لایحه 2800 میلیارد تومان به ما تعلق می‌گیرد که آن را برای زیرساخت‌ها هزینه خواهیم کرد.

واعظی با اعلام اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بنای تصدی‌گری در این حوزه را ندارد، افزود: ما به دنبال حضور گسترده خودمان در این عرصه نیستیم و اصلا نگاهمان تصدی‌گری نیست.

وی با تأکید بر اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال برطرف کردن عقب‌ماندگی‌های موجود در این بخش است افزود: ما تمام تلاشمان را برای بهبود وضعیت زیرساخت‌ها به کار خواهیم بست.

واعظی ادامه داد: ما با تخصیص این بودجه می خواهیم عقب ماندگی های خود را جبران کنیم چرا که تکالیفی که برنامه پنجم به وزارت ارتباطات کرده است دو سال و هفت ماه آن گذشته، 14 درصد آن انجام شده و تنها 2 سال و پنج ماه وقت داریم برای این که 86 درصد تکالیف باقی مانده را انجام دهیم و برای این کار نیاز به 14 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در زیرساخت ها است.

واعظی با اشاره به آمار جایگاه ایران در بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه و جهان افزود: در حال حاضر ما در منطقه و بر اساس قانون برنامه پنج ساله قرار بوده که رتبه دوم را داشته باشیم اما در حال حاضر رتبه 16 را داریم. در دولت الکترونیک در جهان رتبه 100 را داریم و در منطقه رتبه 16 هستیم. در ضریب نفوذ اینترنت باند 5 در منطقه در رتبه 12 و عادی در رتبه 17 هستیم. کاری که ما باید انجام دهیم این است که شبکه انتقال مان از 450 هزار ایوان به 4 میلیون و 600 هزار ایوان برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما به دنبال این هستیم که در منطقه به عنوان یک هاب مطرح شویم که این نقطه قوت ما است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet