هدر اصلی
1392/08/15 12:01:31
سرویس صحن
حاجی‌دلیگانی در نطق میان‌دستور:

دولت مشکلات مناطق محروم را حل کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به اینکه مجلس همراهی لازم را در اصلاحیه بودجه ۹۲ با دولت به عمل آورد، دولت نیز به نیازها و مشکلات مناطق و شهرهای محروم رسیدگی نماید.
دولت مشکلات مناطق محروم را حل کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به اینکه مجلس همراهی لازم را در اصلاحیه بودجه 92 با دولت به عمل آورد، دولت نیز به نیازها و مشکلات مناطق و شهرهای محروم رسیدگی نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/44573.jpg دولت,مشکلات,مناطق,محروم,را,حل,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 15 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میا‌ن دستور خود گفت: با سلام به امام حسین (ع) و اولاد و اصحاب باوفای ایشان، دعا برای فرج امام زمان (عج) و با درود به امام و شهدای گرانقدر و آرزوی طول عمر و سلامتی برای ولی‌امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و همچنین تشکر از مردم ایران برای حضور در راهپیمایی 13 آبان‌ماه به ویژه مردم حوزه انتخابیه‌ام.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: از دولت یازدهم انتظار دارم حال که مجلس با رای اکثریت پیشنهادات اصلاحی بودجه سال 92 کل کشور را قبول کرده است، دولت نیز با تحقق بودجه نیازهای شهرهای محروم را برطرف نماید.

وی افزود: از وزیر نیرو می‌خواهم نسبت به اتمام پروژه‌های فاضلاب نقاط مورد نیاز حوزه انتخابیه‌ام اقدام کند و به این موضوع که از مردم این مناطق 15 سال است برای اتمام پروژه‌های مذکور پول گرفته شده رسیدگی کند و همچنین نسبت به اتمام پروژه‌های تامین آب شرب شهر گز و روستاهای آن اهتمام ورزد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: از وزیر نیرو می‌خواهم درخصوص تامین آب سهم اشتراکی کشاورزان، رسیدگی ویژه به عمل آورد. همچنین از او می‌خوام به موضوع گرانی اشتراک برق توجه کند و سعی بر کاهش قیمت این اشتراک نماید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: دولت یازدهم قانون جامع ایثارگران را اجرایی کند و وزیر کشور نیز نسبت به نوسازی ناوگان فرسوده و جلوگیری از مهاجرت مردم بخش میمه اقدامات لازم را مبذول دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم موانع و مشکلات 8 هزار مسکن مهر که 90 درصد پیشرفت داشته‌اند را حل کند و همچنین به موضوع خودمالکی این واحدها توجه کند.

وی گفت: از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم پروژه آثار باستانی کنارگذر شهر و جاده دسترسی به دولت‌آباد را مورد توجه قرار دهد و هچنین اقدامات لازم درخصوص تسریع در فعالسازی قطار سریع‌السیر تهران- اصفهان و اصلاح ایستگاه‌ها را مبذول دارد.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: از وزرای بهداشت و جهاد کشاورزی و رئیس سازمان محیط‌زیست می‌خواهم با اعزام هیات کارشناسی به میزان آلایندگی بالای نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها و تاثیرات مخرب آن بر جسم و جان مردم و محصول‌دهی زمین‌های کشاورزی توجه کنند و اقدامات لازم را درخصوص پیشگیری از آلودگی هوا اتخاذ کنند.

وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی به مشکلات اقساط عقب‌افتاده وام کشاورزان توجه کند و همچنین وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی تدبیری درخصوص کمبود خدمات بانکی در روستاها و شهرهای کوچک اتخاذ نماید.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: از وزارت ورزش و جوانان می‌خواهم که پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل کرده و همچنین دولت یازدهم تبعیض‌هایی که در حقوق و دستمزد نیروهای خدمتی و شرکتی وجود دارد را از بین ببرد.

حاجی‌دلیگانی گفت: از نیروی انتظامی انتظار می‌رود درخصوص ارتقای امنیت مردم شهرها و روستاها و جلوگیری از سرقت سیم‌های برق اقدامات لازم را انجام دهد. همچنین از وزیر بهداشت و درمان درخصوص راه‌اندازی پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای در نقاط مورد نیاز حوزه انتخابیه‌ام می‌خواهم رسیدگی لازم را به عمل آورد و به وضعیت بیمارستان‌های گلدیس و حضرت محمد رسول‌الله (ص) بخش میمه که باعث از دست دادن جان حادثه‌دیدگان می‌شود رسیدگی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: از رئیس سازمان تامین اجتماعی تقاضا دارم درخصوص راه‌اندازی و تکمیل درمانگاه‌های برخوار، گز، شاهین‌شهر و میمه اقدامات لازم را به عمل آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet