هدر موبایل
1392/08/15 12:23:58
سرویس صحن
صادقی در نطق میان‌دستور:

حمایت از تولید ملی با محوریت مردم در اقتصادکشور نهادینه شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی با محوریت مردم باید نهادینه شود،گفت: حمایت از تولید ملی با محوریت مردم در اقتصادکشور نهادینه شود.
حمایت از تولید ملی با محوریت مردم در اقتصادکشور نهادینه شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی با محوریت مردم باید نهادینه شود،گفت: حمایت از تولید ملی با محوریت مردم در اقتصادکشور نهادینه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43268.jpg حمایت,از,تولید,ملی,با,محوریت,مردم,در,اقتصادکشور,نهادینه,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ضرغام صادقی در جلسه علنی امروز 15 آبان مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با سلام و تهیت خدمت ملت شریف ایران اسلامی، مقام معظم رهبری و نمایندگان محترم و با تشکر و قدردانی از حضور پندآموز ملت در راهپیمایی 13 آبان امسال و با عرض تسلیت به مناسبت ایام حزن و اندوه آل‌الله و رحلت مجاهد نستوه و مبارز خستگی‌ناپذیر، یار دیرین حضرت امام و رهبری مرحوم آقای عسگراولادی گفت: محرم صرفاً یک حادثه یا واقعه تاریخی نیست، یک صراط و یک مسیر روشن برای هدایت جامعه است. امام حسین (ع) درس‌ها و عبرت‌های فراوانی را برای جامعه اسلامی به ارمغان آورد و قیام وی تداعی وظیفه خود بود، اما نتیجه قیام وی فاجعه‌ای بزرگ برای بشریت بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: محروم شدن جامعه اسلامی از فیض حضور امام حاضر، ثلمه‌ای بود که هیچگاه خلأ آن پر نخواهد شد اما درس قیام حضرت امام حسین (ع)، درک موقعیت‌ها و انجام تکلیف به موقع بود.

وی افزود: مشکل برخی اشخاص، افراد و مجموعه‌ها بی‌ایمانی، بی‌محبتی و بی‌شوقی نیست، بلکه لحظه‌شناسی وجود ندارد و دیرتر وارد می‌شوند. امام حسین (ع) برای حفظ جان خود، راه خدا را ترک نکرد، از بیان حق اعراض نکرد، مقام، شغل، پول، محبت، اولاد و خانواده وی را از رسالت تاریخی‌اش منصرف نکرد حال آنکه عده‌ای به دنبال تغییر امامت به سلطنت بودند، اما امام معصوم و فدیناه بذبح‌العظیم را تفسیر نمود.

صادقی افزود: اگر خواص جامعه در آن برهه زمانی به موقع عمل می‌کردند سرنوشت جامعه ما چیز دیگری بود، یا نفهمیدند، یا دیگر فهمیدند و یا فهمیدند اما با هم اختلاف نمودند. اما چشم عاشقانه می‌بایست نگاه کند تا بفهمد امام حسین (ع) در یک شب و نصف چه کرد. کار برزگ امام در انقلاب اسلامی طراحی و تحقق مدل حکومت ولایی در زمان غیبت بود که در ساختار قانون اساسی ما به‌عنوان ولایت فقیه تجلی یافت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه عزتمندی امروز جمهوری اسلامی در تمام فرازونشیب‌های سیاسی،‌ امنیتی داخلی و خارجی مرهون این جایگاه ارزشمند است، بیان کرد: در سال‌های اخیر انقلاب‌های منطقه به عینه مشاهده نمودیم که با همه هیجانات و شورانگیزی که در حرکت ملل مسلمان وجود داشت، به خاطر نبود یک نظام متقن معنوی و سیاسی دچار آسیب شدند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: اما در تئوری ولایت فقیه در سخت‌ترین شرایط که شرق و غرب علیه ملت ایران بسیج شده‌اند، این نظریه با پیوند دینی عمیق مردم با نظام باعث استواری ملت شد که از برکات آن عزتمندی ملت در شرایطی است که منطقه درگیر بحران‌های عمیق است،‌ اما ایران اسلامی از جایگاهی برخوردار است که حتی دشمنان کینه‌توز ملت ما نمی‌توانند عزت ملی را نادیده انگارند.

صادقی گفت: شروطی که مقامات آمریکا در مسئله سوریه و کنفرانس ژنو 2 برای ایران منظور نموده‌اند ناشی از تمارض و یا فراموشی آنها است که نیاز به انطباق داخلی و خارجی دارد. اگر روزی آمریکا و متحدانش راه‌حل مشکل سوریه را راه حل نظامی می‌دانستند امروز برای در امان ماندن از تحقیر و تمسخر جهانی برای ایران شرط تعیین می‌کنند، اما دولت محترم که شعار تدبیر و امید را برگزیده و مشی اعتدالی تبلیغ نموده با عملکرد مبتنی بر عقلانیت، تخصص توأم با تعهد کارآمدی را توشه راه خود قرار داده است تا جامعه شریف ما به دور از شعار لمس نماید که افراطی‌گری مردود است.

وی ادامه داد: مردم درک کنند که امید آنها با تدبیر واقعی مسئولان تقویت می‌شود و مشی اعتدالی آرامش را به دنبال خواهد داشت. عمل کالایی است که نیاز به تبلیغ ندارد و مردم بر مبنای عملکرد قضاوت می‌کنند. حماسه سیاسی با تدبیر رهبری و هنرنمایی مردم تعبیر شد اما حماسه اقتصادی رسالتی است حماسی. ما باید حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی با محوریت مردم را نهادینه کنیم.

صادقی افزود: استفاده از ظرفیت مردم بزرگترین پشتوانه برای مذاکره هسته‌ای و سیاست خارجی است، اما از دولتمردان کشوری و استانی می‌خواهیم حوزه نفت و گاز فارس را دریابند و برای رهایی از غول بیکاری چاره‌ای بیاندیشند. گردشگری را در برنامه‌های عملیاتی با ابعاد مذهبی، تاریخی، طبیعی و سلامت‌محوری را احیا کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: صنعت و معدن را از حالت نسیان و فراموشی به زندگی فعال مبدل کنند و از ظرفیت بخش کشاورزی با حفظ منابع آبی برای آینده استفاده کنند. همچنین زیرساخت‌ها و راه‌های مواصلاتی باید احیا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet