شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/15 12:38:41
سرویس صحن
سودانی در نطق میان‌دستور:

سازمان‌های جهانی اهواز را آلوده‌ترین شهر معرفی کردند/ 7 هزار بیمار تنفسی در شهر داریم

عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره مشکلات اخیر خوزستان گفت: آب رودخانه کارون را منحرف کردند و دلیل بسیاری از مشکلات طبیعی استان همین موضوع است.
سازمان‌های جهانی اهواز را آلوده‌ترین شهر معرفی کردند/ 7 هزار بیمار تنفسی در شهر داریم عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره مشکلات اخیر خوزستان گفت: آب رودخانه کارون را منحرف کردند و دلیل بسیاری از مشکلات طبیعی استان همین موضوع است. https://cdn.icana.ir/d/019/43203.jpg سازمان‌های,جهانی,اهواز,را,آلوده‌ترین,شهر,معرفی,کردند/,7,هزار,بیمار,تنفسی,در,شهر,داریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ناصر سودانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 15 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت درگذشت حبیب‌الله عسگراولادی گفت: خداوند آب را مایه حیات آفرید و با حکمت و تدبیرش مانند خون در بدن آب را در سطح زمین جاری کرده است تا علاوه بر ایجاد حیات ، پاک‌کننده آلودگی‌ها باشد.

نماینده مردم اهواز، باوی و کارون تصریح کرد:‌ نفت و گاز،‌ ایجاد آلایندگی‌هایی می‌کند که برای انسان مضر و برای طبیعت آثار سوء زیادی دارد. یکی از موازین اکوسیستمی آب است. کارون روزی محل کشتیرانی بود و امروز خشک شده است، چرا باید این نعمت الهی با دست بی‌تدبیر بشری برای جبران کاستی‌ها با هزینه‌های سنگین از بین برود و مسیر آب منحرف شود.

وی افزود: با این انحراف آب به نتیجه نخواهند رسید، چرا که این عمل مبارزه با اکوسیستم طبیعی است، برای این کار هم توجیه می‌آورند که نمونه‌ای از این توجیهات این است که می‌گویند موجودی آب در خوزستان 21 میلیارد مترمکعب است و این دروغ است.

این نماینده مردم در مجلس نهم توضیح داد: آیا برای احیای کشاورزی سایر استان‌ها باید استانی که می‌تواند در طول سال سه بار محصول بدهد باید از نعمت کارون بی‌بهره بماند و مردم بیشتر روستاهای اطراف کانون از آبی استفاده می‌کنند که آب آن متعفن است.

سودانی گفت: خوزستان سرشار از منابع طبیعی است و حق مردم این استان این نیست و اقدامات اخیر مشکلات بین‌استانی ایجاد می‌کند. پیشنهاد می‌دهیم تمام آب را ببرید اما حداقل آب شرب استان خوزستان را تامین کنید، آب کشاورزی و پروژه‌های صنعتی را تامین کنید بعد تمام آب خوزستان برای شما.

وی افزود: طی باران‌های اخیر بیش از 7 هزار شهروند خوزستانی دچار بیماری‌های تنفسی و تنگی نفس شدند. به گونه‌ای حجم مراجعه بیماران به درمانگاه‌ها زیاد بود که از آن به مانور پدافند غیرعامل تعبیر کردند. از این تعداد بیش از 130 نفر بررسی شدند.

سودانی تصریح کرد: دست‌اندرکاران کشوری هیچ واکنشی به این مشکل نشان ندادند. با کوچکترین اتفاقی همه مامور رسیدگی می‌شوند اما در خصوص موضوع اهواز هیچ واکنشی ارائه نشد. حتی دیروز درخواست دو دقیقه صحبت داشتم که به من اجازه ندادند. البته به خاطر اشاره آقای ابوترابی‌فرد ممنونم.

وی یادآور شد: سازمان مختلف جهانی اهواز را آلوده‌ترین شهر معرفی کردند اما اقداماتی در این‌باره انجام نشد. اگر چنین اتفاقی در تهران رخ می‌داد چه واکنشی نشان می‌دادند؟ حال می‌شود تفاوت را درخصوص اهواز احساس کرد. برای کاهش درد مردم تلاش کنید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم خطاب به رئیس جمهور توضیح داد: چند درصد از مسئولان دولت از نخبگان خوزستان انتخاب شدند؟ آن سه درصدی که برای بهره‌مندی مردم خوزستان از نفت قرار بود پرداخت شود، چه شد؟ خوزستان برای همه ایران است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet