حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 09:00:37
سرویس اقتصادی
فلاحی باباجان:

دولت دهم هزینه‌ درمان مردم را خرج مسکن مهر کرد/ مسکن مهر در چنگال دلالان

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: طرح مسکن مهر در نیمه راه وارد برخی رانت خواری‌ها و دلال بازی‌ها شد که آن‌را از راه و هدف اصلی خود خارج کرد، اما باید عنوان کرد ساخت مسکن ارزان قیمت باید تداوم داشته باشد.
دولت دهم هزینه‌ درمان مردم را خرج مسکن مهر کرد/ مسکن مهر در چنگال دلالان عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: طرح مسکن مهر در نیمه راه وارد برخی رانت خواری‌ها و دلال بازی‌ها شد که آن‌را از راه و هدف اصلی خود خارج کرد، اما باید عنوان کرد ساخت مسکن ارزان قیمت باید تداوم داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/43132.jpg دولت,دهم,هزینه‌,درمان,مردم,را,خرج,مسکن,مهر,کرد/,مسکن,مهر,در,چنگال,دلالان Icana

عباس فلاحی باباجان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تهیه مسکن ارزان قیمت از اولویت‌های اصلی دولت محسوب می‌شود، گفت: در بیشتر کشورهای دنیا تهیه مسکن ارزان قیمت در اولویت کاری دولت‌ها قرار دارد که این امر در کشور ما نیز از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، به بیان برخی ویژگی‌های مثبت طرح مسکن مهر اشاره کرد و افزود: اولین برنامه طرح مسکن مهر این بود که بحث سوء استفاده‌های مالی و دلال بازی‌ها را از زمین و مسکن گرفته و آن‌را  در اختیار اقشار فاقد مسکن قرار دهد که در این امر تا حدودی موفق بود.

وی تصریح کرد: ما موافق نبودیم قسمت عمده سرمایه‌های کشور بویژه منافع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها  به سمت مسکن مهر سوق داده شود، چراکه متاسفانه دیده شد دولت گذشته هزینه‌های درمان مردم را وارد پروژه مسکن مهر کرد که این امر به هیچ عنوان قابل قبول نبود.

فلاحی باباجان اظهار کرد: دولت احمدی نژاد زحمات فراوانی برای خانه‌دار کردن اقشار فاقد مسکن کشید، اما در نیمه راه طرح مسکن مهر وارد برخی رانت خواری‌ها و دلال بازی‌ها شد که آن‌را از راه و هدف اصلی خود خارج کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: اعضا و نمایندگان مجلس نیز از ابهامات و اشکالات مسکن مهر باخبرند، اما اینکه دولت خواهان توقف کامل این طرح و یا طرح‌های مربوط به ساخت و ساز مسکن ارزان قیمت باشد قابل پذیرش نخواهد بود.

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی نمی‌تواند با متوقف کردن طرح مسکن مهر و عدم ارائه جایگزین برای آن عنوان کند که کار بزرگی انجام داده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: اظهارت وزیر راه و شهرسازی و معاونین وی نباید باعث تنش در بازار مسکن شود، چراکه در نهایت اینگونه سخنان تورم کاذبی را در بخش مسکن ایجاد خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet