حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 11:23:22
سرویس اقتصادی
میرکاظمی:

توسعه میادین مشترک کشور را در تامین گاز بیمه می کند/جریان انحرافی توسعه فاز های پارس جنوبی را متوقف کرد

رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: تنها راه برون رفت مشکلات فعلی صنعت نفت و گاز و تنها راهی که می‌تواند کشور را در زمینه تامین گاز بیمه کند توسعه و گسترش روز افزون میادین مشترک گازی پارس جنوبی است.
توسعه میادین مشترک کشور را در تامین گاز بیمه می کند/جریان انحرافی توسعه فاز های پارس جنوبی را متوقف کرد رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: تنها راه برون رفت مشکلات فعلی صنعت نفت و گاز و تنها راهی که می‌تواند کشور را در زمینه تامین گاز بیمه کند توسعه و گسترش روز افزون میادین مشترک گازی پارس جنوبی است. https://cdn.icana.ir/d/019/42757.jpg توسعه,میادین,مشترک,کشور,را,در,تامین,گاز,بیمه,می,کند/جریان,انحرافی,توسعه,فاز,های,پارس,جنوبی,را,متوقف,کرد Icana

سید مسعود میرکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که آیا در زمستان امسال احتمال کمبود گاز در کشور وجود دارد یا خیر، گفت: در چندین سال گذشته همیشه در فصل زمستان مصرف گاز نیروگاه‌های کشور متوقف شده و به آنها سوخت مایع تعلق می‌گیرد، که این موضوع باعث می‌شود گاز بیشتری به خانوارها تزریق شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: در برخی فصول که از آذر ماه آغاز می‌شود پیک مصرف گاز در کشور افزایش می‌یابد، که مسئولین وزارت نفت در همان مواقع در فکر توسعه میادین گازی هستند، در صورتی که در تمام فصول سال باید به فکر توسعه و گسترش میدان گازی بود.

وی تصریح کرد: باید به جای تعطیل کردن بخشی از میادین گازی پارس جنوبی به سرعت در فکر توسعه و گسترش آن بود، چراکه توسعه تنها راهکار سبقت از کشورهای حاضر در میادین مشترک گازی محسوب می‌شود.

میرکاظمی اظهار کرد: در شرایط کنونی کشوری همچون قطر توانسته است در میادین مشترک گازی از ایران جلوتر قرار گیرد، اما کشورمان نیز می‌تواند با برنامه ریزی دقیق و کارآمد از کشورهایی همچون قطر پیشی گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: در ابتدای دولت دهم برنامه ریزی خوبی برای توسعه فازهای مختلف پارس جنوبی آغاز شد که متاسفانه برخی جریانات خاص همچون جریان انحرافی، این توسعه را کند و در نهایت متوقف کرد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: تنها راه برون رفت مشکلات فعلی صنعت نفت و گاز و تنها راهی که می‌تواند کشور را در زمینه تامین گاز بیمه کند توسعه و گسترش روز افزون میادین مشترک گازی پارس جنوبی است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet