حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 08:18:47
سرویس اقتصادی
حسینی در گفت وگو با خانه ملت:

منابع قابل اتکای صندوق توسعه ملی 18میلیارد دلار است

قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: منابع قابل اتکای صندوق توسعه ملی که می توان برای آن تصمیم گرفت ۱۸ میلیارد دلار است.
منابع قابل اتکای صندوق توسعه ملی 18میلیارد دلار است قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: منابع قابل اتکای صندوق توسعه ملی که می توان برای آن تصمیم گرفت 18 میلیارد دلار است. https://cdn.icana.ir/d/019/51539.jpg منابع,قابل,اتکای,صندوق,توسعه,ملی,18میلیارد,دلار,است Icana

سید قاسم حسینی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه منابع قابل اتکای صندوق توسعه ملی که می توان برای آن تصمیم گرفت 18 میلیارد دلار است، گفت: از سال 90 که صندوق توسعه ملی شکل گرفت تاکنون منابع صندوق توسعه ملی به 56 میلیارد دلار رسید که برای 38 میلیارد دلار آن تعهد ایجاد شد.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی درادامه دراین باره که چرا در شرایط رکود اقتصادی در دنیا منابع صندوق توسعه ملی برای خرید سهام شرکتهای خارجی هزینه نشد؟ افزود: صندوق توسعه ملی هم اجازه سرمایه گذاری در شرکتهای خارجی و خرید سهام شرکتهای خارجی و صکوک اسلامی را دارد ولی به دلیل شرایط تحریم نمی توانیم در این شرکت ها سرمایه گذاری کنیم.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی نیز از محدودیت های ایجاد شده در شرایط تحریم مستثنی نبوده استبا تاکید براینکه با این وجود این صندوق خلا سرمایه‌گذاری‌های خارجی را پر خواهد کرد،ادامه داد: اگر شرایط سیاسی و بین المللی بهتر شود می توانیم 30 تا 40 درصد منابع را در خارج از کشور سرمایه گذاری کنیم.

قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت:‌ اجازه داریم 6 درصد از منابع صندوق توسعه ملی را دربانکهای عامل سپرده گذاری کنیم تا بانکهای عامل هم دو برابرآن  را به طرح های عمرانی وام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet