حلول ماه ربیع الاول
1392/08/15 17:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

توضیحات فولادگر درباره حذف‌نشدن یارانه‌ دهک‌های برخوردار

رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس گفت: به دلیل اینکه دولت اطلاعات و ساز و کار کاملی برای انجام روند حذف یارانه‌ دهک‌های برخوردار نداشت، نمایندگان ترجیح دادند که این موضوع را در لایحه بودجه امسال پیگیری کنند.
توضیحات فولادگر درباره حذف‌نشدن یارانه‌ دهک‌های برخوردار رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس گفت: به دلیل اینکه دولت اطلاعات و ساز و کار کاملی برای انجام روند حذف یارانه‌ دهک‌های برخوردار نداشت، نمایندگان ترجیح دادند که این موضوع را در لایحه بودجه امسال پیگیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/42989.jpg توضیحات,فولادگر,درباره,حذف‌نشدن,یارانه‌,دهک‌های,برخوردار Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حمیدرضا فولادگر با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اصلی دولت اجرای صحیح سیاست اصل 44 است، اظهار کرد: اصلاحاتی در قانون مصوب لایحه اصلاح بودجه امسال انجام شده است.

وی افزود: براساس قانون سیاست‌های اصل 44، 20 درصد از فروش منابع نفت باید به حساب صندوق توسعه ملی واریز شود که مجلس در قانون بودجه مصوب کرده بود که 26 درصد از محل فروش منابع نفتی به حساب صندوق واریز شود و به این دلیل دولت در لایحه اصلاحیه درخواست کرده بود که 6 درصد مازاد از واریزی به صندوق برای طرح‌های تملک دارایی هزینه شود.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تصویب موارد الحاقی تصریح کرد: نمایندگان درصدد بودند که بودجه 92 با اصلاحات اندک تصویب شده و دولت نیز در 15 آذر موظف است بودجه سال آینده را ارائه بدهد و با تحقق این موضوع، زمان کافی برای بررسی این بودجه وجود دارد.
 
وی ادامه داد: نمایندگان تشخیص دادند که اگر بررسی لایحه اصلاح بودجه هر چه سریع‌تر به اتمام نرسد، احتمال دارد که در چند هفته آینده با قانون بودجه سال آتی تداخل پیدا کند.
 
فولادگر با اشاره به موضوع حذف سه دهک بالای جامعه از دریافت یارانه نقدی تاکید کرد: پیشنهاد حذف 30 درصد افراد پر‌درآمد جامعه از دریافت یارانه نقدی از سوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح شد، اما در جلسه تمام بند‌های الحاقی به لایحه بودجه امسال حذف شده و با حذف این تبصره الحاقی دولت تا پایان امسال مکلف به حذف یارانه 30 درصد افراد یارانه‌بگیر گروه‌های درآمدی بالای جامعه نیست.
 
وی در توضیح دلیل این موضوع اضافه کرد: به دلیل اینکه دولت اطلاعات و ساز و کار کامل برای انجام این پروسه را نداشت، نمایندگان ترجیح دادند که این موضوع را در لایحه بودجه امسال پیگیری کنند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس ؛کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در تبصره الحاقی که یکی از مهم‌ترین تبصره‌های الحاقی به لایحه اصلاح قانون بودجه امسال کشور بود، پیشنهاد کرده بود که دولت مکلف است حداکثر سه ماه پس از تصویب این قانون، یارانه حداقل 30 درصد از افراد یارانه‌بگیر گروه‌های درآمدی بالا را حذف کند./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet