حلول ماه ربیع الاول
1392/08/15 19:02:14
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با کاردار موقت جمهوری چک:

همکاری کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر موثر است

اشتپانک کاردار موقت جمهوری چک در تهران ظهر چهارشنبه ۱۵/۸/۹۲ با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت و گو کرد.
همکاری کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر موثر است اشتپانک کاردار موقت جمهوری چک در تهران ظهر چهارشنبه 15/8/92 با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/51481.jpg همکاری,کشورهای,منطقه,در,مبارزه,با,تروریسم,و,قاچاق,مواد,مخدر,موثر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بروجردی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت نقش مجالس در رشد و توسعه ارتباطات فیمابین در عرصه های مختلف گفت: مجالس دو کشور می توانند نقش مثبت و سازنده ای در تقویت و تحکیم مناسبات در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایفا کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گسترش تروریسم و تولید مواد مخدر را دو عامل تهدید امنیت و آرامش در منطقه و جهان دانست و افزود: تنها با همکاری جمعی همه کشورهای منطقه و جهان می تواند از رشد و گسترش تروریسم و تولید و قاچاق مواد مخدر جلوگیری بعمل آورد.

بروجردی در پایان با اشاره به تلاش جمهوری اسلامی ایران برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان با بیان اینکه در شرایط ناامن هیچگونه فعالیتی را نمی توان انجام داد، گفت: اولویت اصلی کشور افغانستان برقراری ثبات و امنیت می باشد که نیازمند تلاش و همکاری همه کشورهای منطقه می باشد.

در ادامه این دیدار آقای اشتپانک کاردار موقت جمهوری چک در تهران با اشاره به سابقه روابط دو کشور گفت: فضای بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران شرایط مناسبی برای گسترش روابط میان ایران و کشورهای اتحادیه اروپا فراهم کرده است.

وی درهمین راستا افزود: جمهوری چک از نقش سازنده ایران در حل بحران های منطقه ای همواره حمایت می کند.

اشتپانک در پایان بحران سوریه را معضل بزرگ منطقه دانست و تصریح کرد: دولت جمهوری چک از ابتدای این بحران بر لزوم یافتن راه حل دیپلماتیک و سیاسی تأکید کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet