شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/19 14:40:00
سرویس اقتصادی
سی سال حکومت اسلامی (16)

نماینده ملایر: در برخی حوزه‌های اقتصادی به خودکفایی رسیده‌ایم

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش از انقلاب تقریباً تمام حوزه‌های اقتصاد ما توسط کارشناسان خارجی اداره می‌شد، گفت: در انقلاب اسلامی در برخی حوزه‌های اقتصادی به خودکفایی رسیده‌ایم.

"حسن ونایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارتباط با دستاوردهای انقلاب اسلامی در سی سال گذشته گفت: در تمامی حوزه‌ها از قبیل حمل و نقل و راه‌ها، صنعت، صنایع پایین دستی و بالادستی در همه حوزه‌ها رشد چشمگیری داشته‌ایم.

وی یادآور شد: پیش از انقلاب تقریباً تمام حوزه‌های اقتصاد ما توسط کارشناسان خارجی اداره می‌شد.

ونایی با بیان اینکه برخی از  بخش‌های اقتصادی از درصد رشد قابل توجهی برخوردار بوده است گفت: اینک در تمام حوزه‌های اقتصادی به خودکفایی رسیده‌ایم و در بسیاری از زمینه‌ها نیز در حال صادرات هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه حمل و نقل نیز فرسوده بود اما در حال حاضر تمام جاده‌ها در ابعاد کمی و کیفی پیشرفت چشمگیری داشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: صادرات فولاد و خودروسازی، ذوب آهن و صنایع استخراجی و رشد علمی 3000 درصدی دانشجوها، عواملی هستند که باعث شده که این دوره سه ساله قابل مقایسه با دوران قبل نباشد.

ونایی گفت: صادرات و خودکفایی در حوزه‌های مختلف نشان دهنده این است نیروهای جوان در تمام زمینه‌ها درصدد به اثبات رساندن خود بوده‌اند و موفق نیز شده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet