عید سعید فطر
1392/08/15 18:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
انتقاد نماینده اهواز از مسوولان بعداز بارش باران اسیدی:

متاسفانه مسوولان حتی یک اظهارنظر ساده هم نکردند

نماینده مردم اهواز از مشخص نشدن دلیل سرازیر شدن باران اسیدی در استان خوزستان و به دنبال آن بیان اظهارات متناقض از سوی مسوولان امر و همچنین از عدم ورود مسوولان دولتی به این موضوع حتی در حد یک اظهار نظر ساده نیز انتقاد کرد.
متاسفانه مسوولان حتی یک اظهارنظر ساده هم نکردند نماینده مردم اهواز از مشخص نشدن دلیل سرازیر شدن باران اسیدی در استان خوزستان و به دنبال آن بیان اظهارات متناقض از سوی مسوولان امر و همچنین از عدم ورود مسوولان دولتی به این موضوع حتی در حد یک اظهار نظر ساده نیز انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43282.jpg متاسفانه,مسوولان,حتی,یک,اظهارنظر,ساده,هم,نکردند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدشریف حسینی  با اشاره به سرازیر شدن باران اسیدی در استان خوزستان در چند روز گذشته و بعد از بارش اولین باران پاییزی گفت: با اتفاق رخ داده در استان خوزستان تعداد کثیری از همشهریان ما به دلیل تنگی نفس به مراکز بهداشتی مراجعه کردند.

وی افزود: هنوز بعد از گذشت چند روز صحبت‌های ضد و نقیضی در مورد علت بروز این پدیده به گوش می‌رسد به طوری که برخی نشت گاز را باعث بروز این پدیده می‌دانند و می‌گویند که اولین باران پاییزی باعث شده گازهای موجود روی زمین به هوا پخش شود، برخی دیگر معتقدند بارندگی باعث پراکنده شدن کودها و سموم موجود در مزارع کشاورزی در هوا شده است.

این عضو هیات رییسه مجلس تاکید کرد: در این شرایط مهمترین خواسته این است که اگر اتفاقی در کشور رخ می‌دهد تیم‌های کارشناسی آن موضوع را بررسی کنند و دلایل به صورت دقیق و بدون حاشیه به اطلاع مردم رسانده شود، چرا که در غیر این صورت هرکسی دلیلی را مطرح کرده که تنها منجر به افزایش حاشیه‌ها شده و باعث تشویش اذهان مردم می‌شود.

حسینی در توضیح وضعیت فعلی مردم استان خوزستان بعد از باراش باران اسیدی گفت: با زحمات عزیزان بهداشت و درمان استان خوزستان برخی‌ها به صورت سرپایی درمان شده و برخی نیز بعد از چند ساعت و یا حداکثر یک روز بستری مرخص شدند و مشکل مرتفع شد، اما تاکید ما بر این است که پیشگیری بهتر از درمان است.

نماینده مردم اهواز همچنین گفت در حال پیگیری‌های لازم برای اعزام تیمی از مجلس برای بررسی علل رخ دادن این پدیده است تا تیم بازرسی موضوع را بررسی کرده و گزارش را به مجلس ارائه دهد.

وی در ادامه با انتقاد از وارد نشدن مسوولان دولتی به این موضوع گفت: متاسفانه مسوولان دولتی حتی یک اظهارنظر ساده هم نکردند، این در حالی است که وقتی نسلی از حیوانی در حال منقرض شدن است علاوه بر ورود تمام مسوولان جهانی محیط زیست ما نیز در آن مورد اظهار نظر کرده و وارد می‌شوند اما در موضوع باران اسیدی در استان خوزستان حتی یک نفر دولتی صحبتی نکرد گاهی فکر می‌کنیم ارزش بعضی حیوانات خیلی بیشتر از بعضی انسان‌ها شده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه به وضعیت هوای آلوده شهر اهواز اشاره و اظهار کرد: بنده در سال گذشته این موضوع را مطرح کردم که طبق آمارها اهواز به عنوان آلوده‌ترین شهر جهان مطرح است در آن زمان برخی این آمارها را دروغ و برخی واقعی خواندند، البته در نهایت خانم ابتکار امسال خود به این موضوع مهر تایید زد.

وی ادامه داد: حال این موضوع مطرح است که از سال گذشته تا کنون چه اقدامی برای بهبود هوای اهواز شده است متاسفانه شاهدیم که مجددا امسال اهواز از آلوده‌ترین شهرهای جهان شناخته شده است، حال اینکه به محض بروز پدیده آلودگی در شهر تهران تمهیدات مختلفی همچون زوج و فرد کردن ورود خودروها استفاده از وسایل نقلیه عمومی و تعطیلی مدارس و ادارات و حتی درخواست از مردم برای سفر به خارج از شهر تهران مطرح می‌شود.

حسینی خاطر نشان کرد: تاکید ما این است که اگر اتفاقی در قسمتی از کشور رخ می‌دهد و با آب و تاب به آن پرداخته می‌شود باید این موضوع در مورد تمامی استان‌های کشور به خصوص استان‌های مرزی نیز رخ دهد، نباید اینگونه رفتار شود که برخی استان‌ها نورچشمی هستند و به دلیل وجود افرادی در دولت اگر اتفاقی که در آن استان‌ها رخ می‌دهد موضوع به سرعت توسط روسای قوا و مسوولان پیگیری می‌شود.

به گزارش  ایسنا؛نماینده مردم اهواز گفت: در طول چند سال گذشته اتفاقاتی در استان خوزستان همچون سقوط مینی‌بوس در سد کارون و در کانال‌های دزفول و بعد از آن بروز مشکلات تنفسی به دلیل بارش باران اسیدی برای بسیاری ازمردم و آلوده بودن شهر اهواز و همچنین مشکل انتقال آب کارون رخ داده است که انتظار می‌رود تیم‌های کارشناسی قوی برای بررسی علت این حوادث ارسال شود./

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet