خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/08/15 18:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نعیمی رز:

" آستارا" بستر مناسبی برای توسعه سرمایه‌گذاری است

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: با توجه به اینکه شهرستان آستارا با شکل‌گیری اسکله اکنون به بندر تبدیل شده است، بستر برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان کاملا مهیاست لذا از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنم تا در نبرد توسعه و سرمایه‌گذاری این شهرستان همراه ما باشند.
" آستارا" بستر مناسبی برای توسعه سرمایه‌گذاری است نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: با توجه به اینکه شهرستان آستارا با شکل‌گیری اسکله اکنون به بندر تبدیل شده است، بستر برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان کاملا مهیاست لذا از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنم تا در نبرد توسعه و سرمایه‌گذاری این شهرستان همراه ما باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/43117.jpg ",آستارا",بستر,مناسبی,برای,توسعه,سرمایه‌گذاری,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛"صفر نعیمی‌رز"اظهار کرد: در حال حاضر پروژه سیل‌بند رودخانه مرزی آستارا در حال احداث است که نیمی از کار انجام شده اما با توجه به اینکه در فصل پاییز هستیم، با هر بار بارش باران، وقوع سیل مردم روستاهای باغچه‌سرا و خشکه‌دهنه را تهدید می‌کند که این امر باعث اضطراب آنها شده ‌است.

وی ادامه داد: این سیل‌بند می‌تواند مانند سنگری برای مواقع اضطراری باشد و روستاهای ذکر شده را از آسیب سیل در امان نگهدارد و تاکنون نیز دو میلیارد تومان برای ساخت این سیل‌بند هزینه شده و حدود سه میلیارد دیگر بودجه نیاز دارد تا به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم آستارا با بیان اینکه مسدود و یکطرفه شدن گمرک آستارا موضوع مهمی است که مردم آستارا را با نگرانی مواجه کرده است، گفت: کشور آذربایجان در پارلمان خود، اتباع ایرانی را که در گذشته با گذر 45 کیلومتری تردد می‌کردند، مسدود کرده است، اگر چنانچه مسوولین ما با مسوولین آن کشور هماهنگی کنند تا این طرح همچون گذشته ادامه یابد و کالای همراه مسافر از طریق مرزنشینان آستارایی وارد شود تا بتوانند از این طریق معیشت خود را تأمین کنند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه با اشاره به محوطه‌سازی گمرک آستارا، افزود: محوطه‌سازی گمرک آستارا را در دست کار داریم که تاکنون 15 هزار مترمربع آن آماده‌سازی شده و 25 هزار مترمربع آن باقی مانده ‌است، برای این پروژه تاکنون سه میلیارد تومان هزینه شده و جهت اتمام آن به بودجه 10 میلیارد تومانی نیاز داریم تا بتوانیم منطقه گمرکی خوبی داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه شهرستان مرزی آستارا آبستن بستر برای توسعه سرمایه‌گذاری است، تأکید کرد: با توجه به اینکه شهرستان آستارا با شکل‌گیری اسکله اکنون به بندر تبدیل شده است، بستر برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان کاملا مهیاست لذا از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنم تا در نبرد توسعه و سرمایه‌گذاری این شهرستان همراه ما باشند.
 
به گزارش ایسنا،نعیمی‌ در رابطه با پروژه دیگری که اهمیت ملی و فراملی دارد و می‌تواند در توسعه اقتصاد شهرستان، استان و کشور مؤثر باشد، یادآور شد: پروژه راه‌آهن رشت به قزوین که تاکنون به رشت رسیده و باید طبق برنامه از رشت به آستارا برسد از دیگر اتفاقات قابل توجهی است که می‌تواند در توسعه اقتصادی استان و شهرستان مؤثر باشد./
پایان پیام


 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet