خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/08/17 12:52:19
سرویس اقتصادی
صالحی نسب با اشاره به تاثیر 100 روزه برنامه های دولت در بخش کشاورزی :

یارانه تولید در دست دلالان /یارانه مستقیم به دست کشاورز برسد

عضوهیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس، با تأکید براینکه متأسفانه درحال حاضر یارانه دردست دلالان است،گفت: وزارت جهاد کشاورزی و دولت باید در خصوص پرداخت یارانه به کشاورزان تجدید نظری کنند و یارانه را مستقیم به دست کشاورز برساند.
یارانه تولید در دست دلالان /یارانه مستقیم به دست کشاورز برسد عضوهیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس، با تأکید براینکه متأسفانه درحال حاضر یارانه دردست دلالان است،گفت: وزارت جهاد کشاورزی و دولت باید در خصوص پرداخت یارانه به کشاورزان تجدید نظری کنند و یارانه را مستقیم به دست کشاورز برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/47546.jpg یارانه,تولید,در,دست,دلالان,/یارانه,مستقیم,به,دست,کشاورز,برسد Icana

ناصرصالحی نسب درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به این مطلب که با توجه به اینکه برنامه 100 روزه وزارت جهاد کشاورزی رو به پایان است اما تاکنون نه تنها کاهش قیمتی درمحصولات کشاورزی از جمله میوه مشاهده نشده بلکه با افزایش چند برابری قیمت میوه هم مواجه شده ایم به طوری که متأسفانه سود حاصل از این افزایش قیمت فقط درجیب دلالان می رود، گفت: با توجه به اینکه حدود750 میلیارد تومان جهت پرداخت بدهی وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان وهمچنین تأمین نهاده ها از سوی دولت تأمین شده است اما این عملکرد نمی تواند تأثیرگذاربرشرایط نابسامان بخش کشاورزی کشور و پاسخگوی  برنامه 100 روزه وزارت جهاد کشاورزی باشد.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس شورای اسلامی، با تأکید براینکه وزارت جهاد کشاورزی و دولت باید در خصوص پرداخت یارانه به کشاورزان تجدید نظری کنند، تصریح کرد: متأسفانه درحال حاضر یارانه دردست دلالان است و به دنبال آن قدرت تحمل مردم هم درجهت تأمین نیاز غذایی تمام شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه با توجه به مشکلات بسیار دربخش کشاورزی کشور برنامه 100 روزه وزارت جهاد کشاورزی و سایر بخش های اقتصادی پاسخگو این حجم مشکلات نیست، اظهار داشت: با توجه به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه ما دولت را با تورم 37 درصدی تحویل گرفتیم و قول می دهیم تا پایان سال نه یک درصدی به تورم افزوده شود بلکه چند درصد کاهش تورم داشته باشیم، اما متأسفانه در حال حاضر 3 درصد به تورم 37 درصدی اضافه شده و به تورم 40 درصدی رسیده است.

مرم همچنان منتظر اجرای شعارهای دولت هستند

صالحی نسب، افزود: با توجه به قول متعادل ساختن قیمت بازار و ساماندهی وضعیت اقتصادی جامعه از سوی دولت، مردم همچنان نظاره گر و منتظر اجرای برنامه ها و شعارهای دولت هستند.

وی، با تأکید بر اینکه عدم پرداخت یارانه تولیدی به تولید کنندگان یکی از عوامل مهم بالا رفتن قیمت ها است، گفت: متأسفانه دولت تا کنون درخصوص پرداخت یارانه به تولید کنندگان عملکردی نداشته به طوری که در حال حاضر یارانه تولیدی دردست دلالان و واسطه گران است.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت: چنان چه یکی از راه کارهای ساماندهی به بازارازجمله پرداخت یارانه تولیدی به تولید کنندگان اجرا شود شاید تا پایان سال تا حدی شرایط  بخش کشاورزی کشور مطلوب شود اما در یک برنامه زمانی کوتاه مدت 100 روزه نمی توان تأثیر بسزایی براین حجم مشکلات گذاشت.

پایان پیام/   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet