حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 12:17:56
سرویس اقتصادی
تاجگردون خبر داد:

حل کامل مشکل گشایش ال سی 30 درصدی در آینده نزدیک

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به اجرایی نشدن گشایش ال سی ۳۰ درصدی گفت: وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی با حضور در کمیسیون ها مجلس بیان داشته اند، گشایش ال سی ۳۰ درصدی از سوی بانک ها به زودی عملیاتی خواهد شد.
حل کامل مشکل گشایش ال سی 30 درصدی در آینده نزدیک نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به اجرایی نشدن گشایش ال سی 30 درصدی گفت: وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی با حضور در کمیسیون ها مجلس بیان داشته اند، گشایش ال سی 30 درصدی از سوی بانک ها به زودی عملیاتی خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/44584.jpg حل,کامل,مشکل,گشایش,ال,سی,30,درصدی,در,آینده,نزدیک Icana

غلام رضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به نقش گشایش ال سی 30 درصدی در بخش تولید، گفت: در صورت اجرایی شدن گشایش ال سی 30 درصدی واردات تسهیل و بخش تولید رونق خواهد گرفت.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که چرا تاکنون بانک ها بخشنامه گشایش ال سی  30 درصد را اجرا نکرده اند، گفت: وزیر اقتصاد و امور دارایی و رئیس بانک مرکزی با حضور در کمیسیون ها مجلس در خصوص اجرایی شدن گشایش ال سی 30 درصد از سوی بانک ها عنوان داشته که به زودی این مهم اجرایی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم درباره مشکلات تولید کنندگان و انتقادهای آنها از سیستم بانکی کشور گفت: موضوع مشکلات سیستم بانکی را باید از دو دیدگاه بررسی کرد، موضوع اول از دیدگاه  تولید کنندگان مسائل اداری سیستم بانکی باید تسهیل شود.

تاجگردون گفت: موضوع دوم این است که حجم مطالبات و معوقات بانک ها از بخش خصوصی افزایش یافته است  و به نوعی بانک ها نیز از این بابت احساس خطرمی کنند لذا باید به این موضوعات توجه شود.

وی ادامه داد: در هرصورت امیدوارم مشکلات واردات مواد اولیه و کالای واسطه ای که از گذشته وجود داشته حل شود.

تاجگردون در خصوص بهبود فضای کسب و کار گفت: باید دلایل نزول رتبه ایران از لحاظ فضای کسب و کارتشریح شود و به شاخص هایی بین المللی که در این رابطه مطرح است و همچنین مشخص شود بطور مثال موافقت های اصولی را باید چند روزه گرفت و یا اگر کسی می خواهد کارگاهش را تعطیل کند چند روز به طول می انجامد.

 نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: مشکلی که در بهبود فضای کسب وکار وجود دارد این است که نهاد ها در این زمینه مسئولیت کامل قبول نمی کنند، در این زمینه خیلی نیاز به قانون نیست، البته در زمینه تکالیف قانون در بهبود فضای کسب وکار مطالبی مطرح است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet