حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 13:13:54
سرویس اقتصادی
عزیزی:

ال‌سی 30 درصدی راهکاری برای رونق تولید است/بانک‌ها بخشنامه را اجرا کنند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص اجرایی نشدن گشایش ال سی ۳۰ درصدی ،گفت: موضوع گشایش ال سی ۳۰ درصدی برای تسریع در امر واردات کالا و تولید بوده و بانک ها نباید در این کار تاخیر داشته باشند و باید بخشنامه را اجرا کنند.
ال‌سی 30 درصدی راهکاری برای رونق تولید است/بانک‌ها بخشنامه را اجرا کنند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص اجرایی نشدن گشایش ال سی 30 درصدی ،گفت: موضوع گشایش ال سی 30 درصدی برای تسریع در امر واردات کالا و تولید بوده و بانک ها نباید در این کار تاخیر داشته باشند و باید بخشنامه را اجرا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43133.jpg ال‌سی,30,درصدی,راهکاری,برای,رونق,تولید,است/بانک‌ها,بخشنامه,را,اجرا,کنند Icana

قاسم عزیزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگذاری خانه ملت با تاکید بر ضرورت اجرای گشایش ال سی 30 درصدی اظهار داشت: باید در نظر داشت موضوع گشایش ال سی 30 درصدی راهکاری برای تسریع در امر واردات کالا و کاهش مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، گفت: البته بانک ها می توانند از وارکنندگان تضامین لازم را برای واردات کالا اخذ کنند اما نکته این است که شرایط نیز به نحوی نباشد که عملا امکان استفاده از ال سی 30 درصدی غیر ممکن شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: باید پذیرفت که اگر وارد کننده ای از لحاظ نقدینگی مشکل نداشت دیگر به دنبال گشایش ال سی 30 درصدی نبود لذا باید به مشکل نقدینگی وارد کننده ها نیز توجه کرد.

عزیزی افزود: در هرصورت با توجه به توافقات صورت گرفته بین بانک مرکزی و دولت، بانک های کشور موظف به گشایش ال سی 30 درصدی هستند.

وی در تشریح نقش گشایش ال سی 30 درصدی در اقتصاد گفت: باید توجه داشت در شرایط فعلی اقتصاد کشور، اگر گشایش ال سی برای وارد کنندگان و تولید کنندگان از سوی بانک ها تسهیل شود این امکان وجود خواهد داشت که مواد اولیه مورد نیاز وارد کشور شود و بخش تولید رونق یابد و نهایتا به افزایش اشتغال و سرمایه گذاری منجر خواهد شد.

عزیزی در خصوص نقش نهادهای نظارتی در کنترل فعالیت بانک ها گفت: اگر دستورالعمل مهمی مانند گشایش ال سی 30 درصدی به بانک ها ابلاغ شده است قطعا راهکارها و تدابیر لازم نیز برای اجرایی شدن آن اتخاذ شده است لذا باید بخش نظارتی بانک مرکزی بر روند اجرای آن نظارت کامل داشته باشد و اگر این دستورالعمل غیر قابل اجرا است این موضوع عنوان شود تا وضعیت فعالان اقتصادی مشخص شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطر نشان کرد:در هر صورت باید توافقات حاصل شده در بخش بانکی اجرایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet