حلول ماه ربیع الاول
1392/08/16 13:05:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلیلی با انتقاد از رویکرد وزارت صنعت به طرح شبنم و ایران کد:

حذف طرح شبنم و ایران کد ایجاد زمینه برای جولان قاچاقچیان است

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت:در صورتی که دو طرح شبنم و ایران کد حذف شوندو طرحی نیز برای شناسایی کالا جایگزین نشود در عمل زمینه را برای عرضه کالاهای قاچاق بدون مانع و ردپا مهیا کردیم که در این صورت اقتصاد کشور و سلامت مردم را در اثر مصرف این کالاها در معرض خطر قرار داده ایم.
حذف طرح شبنم و ایران کد ایجاد زمینه برای جولان قاچاقچیان است عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت:در صورتی که دو طرح شبنم و ایران کد حذف شوندو طرحی نیز برای شناسایی کالا جایگزین نشود در عمل زمینه را برای عرضه کالاهای قاچاق بدون مانع و ردپا مهیا کردیم که در این صورت اقتصاد کشور و سلامت مردم را در اثر مصرف این کالاها در معرض خطر قرار داده ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/48530.jpg حذف,طرح,شبنم,و,ایران,کد,ایجاد,زمینه,برای,جولان,قاچاقچیان,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛اسماعیل جلیلی،عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت درخصوص انتقادات دولت به طرح "شبنم" و "ایران کد" گفت:دولت نبایستی رویکرد شفاف مسیر حرکت کالا را تبدیل به مسیر غیر شفافی کند که در آن نتوانیم سره را از ناسره تشخیص دهیم.

نماینده مردم مسجد سلیمان و اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: اگر طرح شبنم و ایران کد حذف شود چه طور مصرف کننده باید متوجه شود که این محصول روند قانونی را طی کرده یا قاچاق است.
جلیلی تصریح کرد:مصرف کننده ای که تعصب ملی دارد و می خواهد برای کالاهایی هزینه کند که اطمینان داشته باشد کالای قاچاق نیست بدون طرح هایی هم چون شبنم و ایران کد چه طور باید اطمینان پیدا کند.

وی ادامه داد:حذف طرح شبنم و ایران کد زمینه را برای جولان قاچاقچیانی باز می کند و که حق دولتی و حقوق گمرکی را پرداخت نمی کنند.
جلیلی با انتقاد از رویکرد وزارت صنعت و معدن و تجارت نسبت به دو طرح شبنم و ایران کد گفت: اگر وزارتخانه مذکور انتقاداتی منطقی نیز به این دو طرح دارد باید زمانی به حذف این دو طرح اقدام نماید که جایگزین این طرح ها را نیز در دست داشته باشد.

وی تاکید کرد: به این معنی که وزارتخانه باید اعلام کند که به طور مثال تصمیم داریم شناسایی کالاها را از رویکرد ایران کد به شناسه جدیدی تغییر دهیم و این شناسه جدید به دلایل مطروحه نسبت به روند قبلی برتری دارد.

به گزارش مجلس نیوز(پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خاتمه تاکید کرد: در صورتی که دو طرح شبنم و ایران کد حذف شوند و طرحی نیز برای شناسایی کالا جایگزین نشود در عمل زمینه را برای عرضه کالاهای قاچاق بدون مانع و ردپا مهیا کردیم که در این صورت اقتصاد کشور و سلامت مردم را در اثر مصرف این کالاها در معرض خطر قرار داده ایم./
 
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet