هدر موبایل
1392/08/16 19:39:45
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با سپ‌بلاتر تاکید کرد:

نقش تاثیرگذار فوتبال در حوزه سیاست و تعاملات میان کشورها/ تهیه‌ مقررات اخلاق ورزشی توسط فیفا

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سپ بلاتر رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، با تاکید بر نقش تاثیرگذار فوتبال در حوزه سیاست و تعاملات میان کشورها، خواستار تهیه مجموعه‌ای از مقررات تحت عنوان اخلاق ورزشی از سوی فیفا شد.
نقش تاثیرگذار فوتبال در حوزه سیاست و تعاملات میان کشورها/ تهیه‌ مقررات اخلاق ورزشی توسط فیفا رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سپ بلاتر رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، با تاکید بر نقش تاثیرگذار فوتبال در حوزه سیاست و تعاملات میان کشورها، خواستار تهیه مجموعه‌ای از مقررات تحت عنوان اخلاق ورزشی از سوی فیفا شد. https://cdn.icana.ir/d/019/51649.jpg نقش,تاثیرگذار,فوتبال,در,حوزه,سیاست,و,تعاملات,میان,کشورها/,تهیه‌,مقررات,اخلاق,ورزشی,توسط,فیفا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی ظهر امروز (پنج‌شنبه 16 آبان) با سپ بلاتر رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهتمام ویژه جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همه‌جانبه ورزش در سطوح مختلف، گفت: مجلس شورای اسلامی همواره از توسعه ورزش در تمامی رشته‌ها به ویژه فوتبال در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی حمایت می‌کند.

 وی افزود: فراکسیون ورزش از فراکسیون‌های مهم و تاثیرگذار در مجلس شورای اسلامی است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کارکردهای فوتبال در عرصه‌های مختلف، تصریح کرد: فوتبال علاوه بر نقش تاثیرگذار در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی در جوامع در حوزه سیاست و تعاملات میان کشورها نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

 رئیس مجلس با تاکید بر اهمیت رعایت اصول اخلاقی در ورزش به ویژه فوتبال خواستار توجه ویژه فیفا به اصول اخلاقی شد و افزود: بایستی مجموعه‌ای از مقررات تحت عنوان اخلاق ورزشی توسط فیفا تهیه شود و کشورها با نوع فرهنگ خود بتوانند آن را عملیاتی کنند.

وی در پایان از سپ بلاتر برای تصویب قانون اجازه حضور بانوان ورزشکار کشورهای اسلامی با حجاب اسلامی در میادین فوتبال قدردانی کرد و آن را زمینه حضور بیشتر بانوان مسلمان در عرصه‌های ورزشی بین‌المللی دانست.

 

بلاتر: حضور تیم ایران در جام جهانی برزیل فرصتی برای نشان دادن توانمندی ورزشکاران ایرانی است

 در ادامه این دیدار سپ بلاتر رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) با ابراز خشنودی از سفر به کشورمان و تبریک صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2014 گفت: حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی برزیل فرصت مناسبی برای نشان دادن توانمندی‌های ورزشکاران ایرانی است.

بلاتر توسعه فوتبال بانوان را از وظایف مهم فیفا دانست و تاکید کرد: تصویب قانون حضور زنان با حجاب اسلامی در راستای احترام به مذاهب و فرهنگ‌ها بوده و فرصتی برای حضور هر چه بیشتر بانوان مسلمان در میادین ورزشی بین‌المللی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet