حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 11:07:07
سرویس فرهنگی
جنتی در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد؛

حمایت از برگزاری کنسرتهای ایرانی در دنیا/ جزئیات بدهی ارشاد به تامین اجتماعی/ سرنوشت بیمه خبرنگاران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید کنسرتهای ایرانی بتواند در بزرگترین تالارهای اروپا و آسیا برگزار شود، درباره علت بدهی وزارت ارشاد به تامین اجتماعی، گفت: علت بدهی ۲۰ میلیاردی گسترش بیمه هنرمندان به کانون های فرهنگی مساجد بوده است.
حمایت از برگزاری کنسرتهای ایرانی در دنیا/ جزئیات بدهی ارشاد به تامین اجتماعی/ سرنوشت بیمه خبرنگاران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید کنسرتهای ایرانی بتواند در بزرگترین تالارهای اروپا و آسیا برگزار شود، درباره علت بدهی وزارت ارشاد به تامین اجتماعی، گفت: علت بدهی 20 میلیاردی گسترش بیمه هنرمندان به کانون های فرهنگی مساجد بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43732.jpg حمایت,از,برگزاری,کنسرتهای,ایرانی,در,دنیا/,جزئیات,بدهی,ارشاد,به,تامین,اجتماعی/,سرنوشت,بیمه,خبرنگاران Icana

علی جنتی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره اینکه آیا دولت برای حمایت از هنرمندان به منظور عرضه کارهای فرهنگی برنامه ای دارد یا خیر، گفت: اخیرا در حراج کریستی در دوبی 40 اثر ایران اعم از خط و نقاشی مجسمه عرضه شد که 32 اثر به فروش رفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه دولت از عرضه محصولات فرهنگی در خارج از کشور حمایت می کند،  به ارز آوری این اقدام تاکید کرد و گفت: ارزش کل آثار به فروش رفته در حراج کریستی که 20 کشور درآن شرکت کرده بودند 10 میلیون دلار بود که 3 میلیون دلار آن برای اثرهایی بود که از سوی هنرمندان ایرانی با حمایت های وزرات ارشاد عرضه شده بود.

جنتی با تاکید بر اینکه اقتصاد، فرهنگ و هنر یکی از اساسی ترین محورهایی است که وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در این دوران دنبال می کند، افزود: درحوزه سینما هم باید به سمتی برویم که فیلم های ما درعرصه جهانی اکران شود نه اینکه فقط در اسکار جایزه بگیرد و برگردد.

وی با تاکید بر اینکه باید کنسرتهای ایرانی در بزرگترین تالارهای اروپا و آسیا بتواند برگزار شود، افزود: برای برگزاری ارکستر سمفونیک و ملی و سایر کنسرت های سنتی در دنیا تلاش خواهیم کرد و این جزو سیاستهای کلی است که پیگیر آن هستیم.

 

گسترش بیمه هنرمندان به کانون های فرهنگی مساجد علت بدهی وزارت ارشاد به تامین اجتماعی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره محدود شدن بیمه خبرنگاران از سوی وزارت ارشاد و تعیین تکلیف آن، افزود: با سازمان تامین اجتماعی توافق شده تا همه کسانی که بیمه شدند همچنان بیمه آنها ادامه پیدا کند.

جنتی افزود: صندوق حمایت از نویسندگان و هنرمندان فقط اختصاص به نویسندگان و هنرمندان و خبرنگاران داشته اما در گذشته افراد تحت پوشش این صندوق را به همه کسانی که در کانونهای فرهنگی مساجد و در حوزه های قرآنی و هیات ها کار می کنند توسعه دادند و 60 هزار نفر را بیمه کردند از این رو بدهی وزارتخانه به سازمان تامین اجتماعی درحال حاضر به  بیش از 20 میلیارد تومان رسیده که باید سعی کنیم اول این بدهی ها را بدهیم تا بعد بتوانیم از دولت  کمک بیشتری دریافت کرده و به همه هنرمندان و خبرنگاران خدمات دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بیمه را محدود کردیم تا بدهی ها کم شده و بدهی به بدهی اضافه نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet