حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 12:57:03
سرویس اجتماعی
رجایی تاکید کرد:

حق وزیر در انتخاب همکاران/ فرجی دانا حساسیت های مجلس را دریابد/ ضرورت درپیش گرفتن مشی معتدل تر در انتصابات

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، درباره انتصابات اخیر صورت گرفته در بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: وزار باید در انتصاباتی که انجام می دهند توجه داشته باشند که مردم علاقمند به حرکت کشور به سمت بحث و جدل های جناحی و سیاسی نیستند.
حق وزیر در انتخاب همکاران/ فرجی دانا حساسیت های مجلس را دریابد/ ضرورت درپیش گرفتن مشی معتدل تر در انتصابات رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، درباره انتصابات اخیر صورت گرفته در بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: وزار باید در انتصاباتی که انجام می دهند توجه داشته باشند که مردم علاقمند به حرکت کشور به سمت بحث و جدل های جناحی و سیاسی نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/43753.jpg حق,وزیر,در,انتخاب,همکاران/,فرجی,دانا,حساسیت,های,مجلس,را,دریابد/,ضرورت,درپیش,گرفتن,مشی,معتدل,تر,در,انتصابات Icana

عباس رجائی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مجلس موظف است برنامه هایی که منتج به رای اعتماد به یک وزیر شده را دقیق رصد کند که اگر انحرافی از برنامه های مذکور بود به موقع تذکرات لازم را داده و اقدامات مناسب را انجام دهد، گفت: در خصوص وزارت علوم و انتصابات اخیری که در آن صورت گرفته، ضمن اینکه نادیده گرفتن نظرات مجلس است، به نوعی نشان از کج سلیقگی از سوی مسئولان مربوطه است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه افرادی که به عنوان وزیر موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نمی شوند یعنی برای تصدی بر پست وزارت مذکور صلاحیت های لازم را کسب نکرده اند، افزود: عدم کسب رای اعتماد از سوی مجلس به این معنا نیست که این افراد در سایر مشاغل و مسئولیت های کشور نباید حضور داشته باشد و باید آنان از سیستم مدیریت کشور خارج شوند.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات در انتصاباتی که در ادارات یا برخی وزارتخانه ها صورت می گیرد کج سلیقگی های رخ می دهد، تصریح کرد: به همان دلایلی که این اشخاص موفق به کسب رای اعتماد برای تصدی بر وزارت خانه مهم علوم، تحقیقات و فناوری نشده اند، طبیعی است که نمی توانند در مسئولیت هایی همچون قائم مقام وزیر و... که نقشی همانند وزیر دارد نیز دارای پست شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری اینکه وقتی توفیقی و میلی منفرد موفق به کسب رای از مجلس برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشده اند، نباید در این وزارتخانه پستهای کلیدی و استراتژیک را برعهده بگیرند، افزود: در حال حاضر که افراد مذکور دارای پست های حساسی در وزارت خانه مذکور هستند، نگرانی مجلس برای انتصابات بعدی به ویژه در دانشگاهها بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه وزیر حق انتخاب همکاران خود برای پیشبرد برنامه های مورد نظر را دارد، تصریح کرد: در عین وجود حق تعیین همکاران، وزیر در برابر مجلس باید پاسخگو باشد و حق مجلس را در قبال تعامل بین قوا رعایت کند و چارچوب هایی که مجلس بر روی آن حساسیت دارد را نیز درست ببیند.

رجائی، یادآور شد: انتصابات صورت گرفته در بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نوعی دهن کجی به تصیمات مجلس در هنگام رأی اعتمادها است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه کشور ما امروزه حساسیت خاص خود را دارد و مردم نیز گریزان از حرکت کشور به سمت بحث و جدل های جناحی و سیاسی هستند، افزود: وزرا می توانند با یک مشی مستقل تر و در عین حال منطقی تر به اقدامات خود از جمله انتصابات در بدنه وزارتخانه تحت مدیریت خود نگاه کنند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet