حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 10:40:21
سرویس اقتصادی
چیت چیان در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد؛

زیر‌قیمت‌ به‌ مردم‌ برق‌می‌دهیم/ درآمد تامین آب و برق کمتر از یک سوم هزینه آن است

وزیر نیرو با بیان اینکه در حال حاضر وزارت نیرو هرکیلو وات ساعت برق را به طور متوسط از نیروگاههای خصوصی ۳۹ تومان خریداری می کند بعد با هزینه های انتقال و توزیع که در مجموع ۶۸ تومان می شود ۴۳ تومان می فروشد،گفت: مهمترین مشکل و معضل وزارت نیرو متوازن نبودن درآمدها و هزینه های آب و برق است.
زیر‌قیمت‌ به‌ مردم‌ برق‌می‌دهیم/ درآمد تامین آب و برق کمتر از یک سوم هزینه آن است وزیر نیرو با بیان اینکه در حال حاضر وزارت نیرو هرکیلو وات ساعت برق را به طور متوسط از نیروگاههای خصوصی 39 تومان خریداری می کند بعد با هزینه های انتقال و توزیع که در مجموع 68 تومان می شود 43 تومان می فروشد،گفت: مهمترین مشکل و معضل وزارت نیرو متوازن نبودن درآمدها و هزینه های آب و برق است. https://cdn.icana.ir/d/019/43899.jpg زیر‌قیمت‌,به‌,مردم‌,برق‌می‌دهیم/,درآمد,تامین,آب,و,برق,کمتر,از,یک,سوم,هزینه,آن,است Icana

حمید چیت چیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه بر اساس قانون بودجه، دولت مابه التفاوت قیمت تکلیفی و هزینه تمام شده آب و برق را نمی پردازد، در این باره که آیا مشکلات وزارت نیرو در 100روز اخیر شناسایی شده است یا خیر؟  گفت: میزان مبالغی که وزارت نیرو بابت خدمات آب و برق دریافت می کند یک سوم هزینه های تمام شده است که این مهم ترین مشکل شناسایی شده وزارتخانه می باشد.

وزیر نیرو در این باره که چرا از بخش خصوصی برای تامین کسری بودجه  و پیشبرد امور وزارتخانه کمک نمی گیرند، گفت: بسیاری از امور خصوصی شده و نیروگاهها واگذارشدند.

چیت چیان با تاکید بر اینکه وزارت نیرو با این درآمد و هزینه پاسخگوی نیروگاههای بخش خصوصی نیست ، افزود: در حال حاضر وزارت نیرو هرکیلو وات ساعت برق را به طور متوسط از نیروگاههای خصوصی 39 تومان خریداری می کند بعد با هزینه های انتقال و توزیع که در مجموع 68 تومان می شود 43 تومان می فروشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet